Sportas

2021.07.24 18:19

LRT trumpai. Buriavimo atstovai – debiuto sulaukusi Andrulytė ir patirties bagažą sukaupęs Bernotas

Rokas Suslavičius, LRT.lt2021.07.24 18:19

Šią savaitę prasidėjo Tokijo olimpinės žaidynės, o sekmadienį prie starto linijos stos vandens sporto atstovai iš Lietuvos.

Lietuvos olimpinę rinktinę Tokijuje sudaro 41 sportininkas, o tarp jų yra ir du buriavimo sporto šakos dalyviai – Viktorija Andrulytė ir Juozas Bernotas.

LRT.lt prieš šalies sportininkų startus Tokijuje pristato sporto šakas, kuriose varžosi lietuviai.

29-erių V. Andrulytei, kuri varžosi „Laser Radial“ burlaivių klasėje, tai bus debiutas olimpinėse žaidynėse. Sportininkė padėjo Lietuvai iškovoti olimpinį kelialapį prie Rio de Žaneiro žaidynes 2016 metais, tačiau į jas tuomet vyko Gintarė Scheidt.

V. Andrulytei olimpinio debiuto teko palaukti, tačiau ji buvo viena iš pirmųjų Lietuvos sportininkių, kuri pelnė olimpinį kelialapį į Tokiją.

Lietuvos atstovė savo kovas Tokijuje pradės liepos 25 dieną. Iš viso bus 10 etapų, o po jų olimpiniai prizininkai paaiškės rugpjūčio 1 dieną.

J. Bernotas nėra naujokas olimpinėse žaidynėse. 32-ejų sportininkas jau dalyvavo Londono ir Rio de Žaneiro žaidynėse. Debiutas Londone 2012 metais J. Bernotui kol kas susiklostė sėkmingiausiai jo karjeroje. Tuomet burlenčių klasės atstovas olimpinėse žaidynėse užėmė 12-ąją vietą. Dar po ketverių metų jis liko 25-as.

Nieko keisto, kad sportininkas Tokijuje viliasi pagerinti savo 2012 metų pasiekimą.

Kaip jo ir kolegė, J. Bernotas savo kovas Tokijuje pradės tą pačią dieną – liepos 25-ąją. Tiesa, RS:X klasėje bus 12 etapų, o medalių likimas paaiškės liepos 31-ąją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.