Sportas

2021.07.23 09:02

Pirmą kartą olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje būsiantis Lietuvos vėliavnešys: labai džiaugiuosi

Paulius Cubera, LRT.lt2021.07.23 09:02

Plaukikas Giedrius Titenis dalyvaus jau ketvirtose olimpinėse žaidynėse karjeroje, o šį pasiekimą pasaldins ir garbinga pareiga – nešti Lietuvos vėliavą žaidynių atidarymo ceremonijoje. Tai jis darys kartu su dziudo imtynininke Sandra Jablonskyte.

Tokijuje vyksiančios olimpinės žaidynės oficialiai bus atidaromos penktadienį, ceremonijos pradžia – 14 val. Lietuvos (20 val. Tokijo) laiku. G. Titenis atskleidė, kad atidarymo ceremonijoje žygiuos pirmą kartą, mat iki tol visada reikėdavo startuoti kitos dienos rytą.

„Labai džiaugiuosi, tikrai apsidžiaugiau, kai man pasiūlė nešti vėliavą. Iki šiol nesu buvęs nė viename žaidynių atidaryme, labai džiugus dalykas. Iki šiol man visada kitą dieną būdavo startas, bet dabar tokios progos negalėjau atsisakyti. Startas bus tik vakare, o ne iš ryto kaip anksčiau. Tikrai turėsiu laiko pailsėti“, – teigė plaukikas.

Dėl JAV televizijos žiūrovų patogumo pirmą kartą tarptautinėse varžybose plaukimo rungties programa bus kitokia – iš ryto vyks svarbiausi plaukimai, pusfinaliai ir finalai, o vakarais sportininkai varžysis atrankoje. Dėl to po vėlyvą vakarą pasibaigsiančios atidarymo ceremonijos G. Titenis ir galės išsimiegoti.

Nors yra sportininkų, kurie skundžiasi tokiu organizatorių sprendimu, G. Titenis sako, kad niekas nesikeičia, jeigu esi gerai pasirengęs.

„Nėra sudėtinga. Atranka gal net palengvėja, nes vakare plaukti mes labiau pripratę. Finaluose gal kažkiek ir keičia, bet kai esi gerai pasirengęs, nemanau, kad gali labai daryti įtaką. Kai esi gerai pasirengęs, tave gali vidury nakties pakelti ir galėtum plaukti“, – teigė G. Titenis.

Nors dėl pandemijos sportininkai ir kiti žaidynių dalyviai yra ganėtinai apriboti, turi laikytis daug neįprastų taisyklių, tai iš vėžių Giedriaus neišmuša.

„Ganėtinai karšta ir tas kaukių dėvėjimas... Mes atvažiuojame į žaidynes startuoti ir parodyti savo aukščiausių rezultatų. Kad ir kokios būtų sąlygos, mums svarbu, kad būtų laikas ir takelis. Žiūrovų nebuvimas, kaukės, atstumų laikymasis – tokie dalykai nedaro įtakos mūsų rezultatui. Mes tam ruošėmės penkerius metus, tokie maži pasikeitimai negali atsispindėti rezultatuose.

Žinoma, kad jaučiame palaikymą, kai išeiname į startą, kai ošia tribūnos, tai sukelia emociją. Dabar bus kitaip, bet mes jau turėjome tokį Europos čempionatą“, – kalbėjo G. Titenis.

Tokijo žaidynių plaukimo varžybos šeštadienį, liepos 24 dieną, prasidės 13.00 val. Lietuvos laiku. 13.48 val. atrankoje startuos Danas Rapšys, plauksiantis 400 m laisvuoju stiliumi.

G. Titenis kartu su Andriumi Šidlausku varžysis 100 m krūtine rungtyje, o pirmas atrankos startas – 13.48 val. Lietuvos laiku.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.