Sportas

2016.08.14 00:47

Vienintelė likusi Rusijos lengvaatletė pašalinta iš olimpinių žaidynių

15min.lt 2016.08.14 00:47

Vienintelė Rusijos atstovė lengvojoje atletikoje Rio olimpinėse žaidynėse Darija Klišina yra šalinama iš žaidynių. Tai skelbia naujienų agentūra „Reuters“, remdamasi neįvardytu šaltiniu. 

Kol kas daugiau detalių apie pašalinimą neskelbiama. Tačiau Tarptautinis sporto arbitražo teismas teigė, kad sulaukė apeliacijos iš sportininkės dėl Tarptautinės atletikos federacijos (IAAF) sprendimo šalinti ją iš žaidynių.

„Reuters“ šaltinio, nenorėjusio viešinti savo tapatybės, teigimu, D. Klišina yra šalinama, paaiškėjus naujiems įrodymams, susijusiems su Tarptautinės antidopingo agentūros (WADA) ataskaita ir D. Klišina.

Pati sportininkė piktinasi pašalinimu ir teigia, kad jam nėra pagrindo. Ji savo „Facebook“ paskyroje parašė, kad yra švari ir jaučiasi apgauta sistemos, kurios tikslas – ne išlaikyti sportą skaidrų, o siekti pergalių už sporto arenų ribų.

„Aš esu švari sportininkė ir aš tai jau įrodžiau ne kartą, nepalikdama jokių abejonių. Jau trejus metus treniruojuosi JAV ir mane beveik visą laiką tikrino ne antidopingo agentūra, kurios švarumu abejojama“, – ji paskelbė „Facebook“.

„Aš esu auka tų, kurie sukūrė sistemą, leidžiančią manipuliuoti mūsų gražiu sportu, ir pasitelkia ją politiniams tikslams. Šiuo metu jaučiuosi išduota sistemos, kuri stengiasi ne išlaikyti sportą skaidrų ir palaikyti sąžiningus atletus, o pasiekti pergalių už sporto arenų ribų“, – socialiniame tinkle rašė ji.

D. Klišina teigė, kad tikisi, jog per savaitgalį bus išklausyta ir jos pusė ir ji galės įrodyti savo nekaltumą.

Šuolininkė į tolį D. Klišina buvo vienintelė Rusijos lengvaatletė, kuriai buvo padaryta išimtis. Jai buvo leista varžytis olimpinėse žaidynėse kaip nepriklausomai sportininkei.

Ji jau buvo spėjusi įsikurti olimpiniame kaimelyje. IAAF dopingo komitetas buvo nusprendęs, kad D. Klišina atitinka neutralaus sportininko kriterijus, tad ji galės startuoti Rio.

Priėmus galutinį sprendimą, neleidusį rusų lengvaatlečiams varžytis Rio, iškart nuspręsta, kad švarūs atletai galės varžytis žaidynėse, jeigu nepriklausomose laboratorijose įrodys, jog nevartoja dopingo.

Rusijos lengvaatlečiai iš visų tarptautinių varžybų buvo išmesti praėjusių metų lapkritį, kai pasaulinė antidopingo agentūra (WADA) savo ataskaitoje apkaltino šalies antidopingo agentūrą (RUSADA) sukčiavimu.