2021.07.21 06:59

Milvokis to laukė pusę amžiaus – fenomenaliai žaidęs Giannis atvedė „Bucks“ į triumfą NBA finale

LRT.lt2021.07.21 06:59

Milvokio „Bucks“ triumfuoja – pusšimtį taškų paskutinėse NBA finalo serijos rungtynėse surinkęs Giannis Antetokounmpo atvedė komandą į pusę amžiaus lauktą triumfą pirmenybėse.

Šeštose finalo serijos rungtynėse „Bucks“ savo arenoje 105:98 (29:16, 13:31, 35:30, 28:21) parklupdė Finikso „Suns“ ir serijoje iki keturių pergalių triumfavo 4-2.

„Bucks“ klubas, NBA finale žaidęs pirmą kartą nuo 1974-ųjų, čempionu tampa po 50 metų pertraukos – paskutinį ir iki tol vienintelį kartą pirmenybėse buvo triumfuota 1971-aisiais.

Į pusę amžiaus lauktą pergalę „Bucks“ ekipą vedė G. Antetokounmpo, per 43 minutes įmetęs 50 taškų (15/22 dvit., 1/3 trit., 17/19 baud.), atkovojęs 14 kamuolių, blokavęs 5 metimus ir atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus. Toks pasirodymas jam atnešė NBA finalo serijos MVP titulą.

Tuo pačiu graikas pakartojo visų laikų NBA rekordą, kai rungtynėse, kuriose sprendžiasi titulo likimas, įmetė 50 taškų. 1958-aisiais tai buvo užfiksavęs tik Bobas Pettittas.

Be to, „Bucks“ lyderis tapo pirmuoju žaidėju NBA finalo istorijoje, kuriam pavyko surinkti 50 taškų, atkovoti bent 10 kamuolių ir blokuoti 5 metimus.

„Bucks“ itin sėkmingai pradėjo susitikimą – jau pirmajame kėlinyje spurtavo 29:16. Visgi savo potencialą antrajame ketvirtyje parodė „Suns“, kuri, sustabdžiusi „Bucks“ puolimą, persvėrė rezultatą savo naudai – 47:42.

Trečiajame ketvirtyje abi komandos žaidė rezultatyviai ir lemiamą ketvirtį pasitiko lygiu rezultatu – 77:77. Ketvirtojo kėlinio metu nė viena komanda nebuvo pabėgusi į priekį dviženkliu taškų skirtumu, todėl intriga išliko iki paskutinės minutės. Visgi 8 taškų persvarą rungtynių pabaigoje įgijusi „Bucks“ nebeleido sugrįžti „Suns“ ir šventė vieną svarbiausių pergalių klubo istorijoje.

Dar 17 taškų nugalėtojams pridėjo Khrisas Middletonas. „Suns“ gretose rezultatyviausiai pasirodė Chrisas Paulas, įmetęs 26 taškus.

„Suns“ finalo seriją pradėjo dviem pergalėmis iš eilės, tačiau tada ketverias rungtynes paeiliui laimėjo „Bucks“.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 50 (14 atk. kam., 5 blok.), Khrisas Middletonas 17, Bobby Portis 16, Jrue Holiday 12 (9 atk. kam., 11 rez. perd.), Brookas Lopezas 10 (8 atk. kam.).

„Suns“: Chrisas Paulas 26 (5 rez. perd.), Devinas Bookeris 19, Jae Crowderis 15 (13 atk. kam.), Deandre Aytonas 12, Cameronas Payne`as 10, Mikalas Bridgesas 7.