Naujienų srautas

Sportas2016.08.13 11:33

8-oji olimpinių žaidynių diena: Rio arenose – skirtingi lietuvių tikslai

LRT.lt 2016.08.13 11:33

Šį šeštadienį Rio olimpiadoje kovas pradeda treko dviratininkė Simona Krupeckaitė ir sunkiosios atletikos atstovas Aurimas Didžbalis. Tuo metu disko metikas Andrius Gudžius kovos finale, o krepšinio rinktinė susitiks su Ispanija, kuriai žūtbūt reikia pergalės.

Irklavimas. Ilgą varžybų maratoną šeštadienį baigs vienviečių irkluotojai. Nuo 15.30 val. Lietuvos laiku olimpiniame D finale dėl 19–24 vietų lenktyniaus jauniausias Lietuvos delegacijos narys 18-metis Armandas Kelmelis, o 16 val. prasidės moterų C finalas, kuriame dėl 13–18 vietų varžysis 29 metų Lina Šaltytė.

Dviračių trekas. Prieš pat žaidynes baigtame įrengti olimpiniame dviračių treke varžybas pradės jau ketvirtose olimpinėse žaidynėse startuojanti Simona Krupeckaitė.

33 metų buvusi pasaulio ir Europos čempionė nuo 16.15 val. lenktyniaus keirino rungtyje, kurios nugalėtoja paaiškės prieš pat vidurnaktį Lietuvos laiku.

Šioje rungtyje varžysis 27 dviratininkės, pirmame etape suskirstytos į keturias grupes. Iš jų į antrą etapą tiesiai pateks po dvi sportininkes. Likusius kovos paguodos važiavimuose dėl dar keturių bilietų tolyn.

Antrajame etape dviratininkės, padalintos į dvi grupes po šešias, rungsis dėl šešių kelialapių į finalą. Nepatekusios į jį lenktyniaus dėl 7–12 pozicijų.

„Trekas palieka puikų įspūdį. Čia pakankamai greitas parketas, todėl galima tikėtis rekordų. Jis gerai laiko dviratį, nereikia papildomai vairuoti, pratintis prie viražų. Įvažiuoji kaip pas save namo. Tai džiugina, nes gali maksimaliai atlikti savo darbą, negalvoti apie tai, kaip dviratį išlaikyti“, – įspūdžiais dalijosi S. Krupeckaitė. Į Braziliją sportininkė atvyko iš treniruočių stovyklos Kolumbijoje, tad Rio de Žaneire jai nekilo problemų dėl aklimatizacijos.

Dviratininkė neslėpė, kad per varžybas didžiausias jos priešas būna ne varžovės, o ji pati.

„Olimpiada ne pats geriausias mano arkliukas. Bet tikiuosi, kad pagaliau subrendau, nebus pilnos kelnės prieš startą, mokėsiu su savimi kovoti. To labiausiai sau ir linkiu. Liko naktis, bet jaučiuosi pakankamai rami, kalbant apie jaudulio lygį ir adrenalino kiekį. O kaip rytoj teks kovoti su emocijomis, matysime.

Tikiuosi, kad branda iškovos aukštesnę vietą nei pergyvenimas. Ir galėsiu atlikti savo darbą maksimaliai gerai. Kaip ir jūs, ir visi Lietuvos žmonės, ir aš pati sau linkiu medalio. Tai normalu, ko čia kitaip važiuoti. Sau labiausiai linkėčiau padaryti tai, ką geriausiai moku“, – varžybų išvakarėse kalbėjo S. Krupeckaitė.

Lengvoji atletika. Nuo pat nepriklausomybės atkūrimo nei vienas olimpinių žaidynių disko metimo varžybų finalas neapsieina be Lietuvos atstovų. Ne išimtis ir Rio de Žaneiras. Čia šeštadienį nuo 16.50 val. prasidėsiančiame dvylikos stipriausių atletų mūšyje dalyvaus ir 25 metų Andrius Gudžius.

Olimpinių žaidynių debiutantas į finalą prasibrovė ketvirtu rezultatu, diską trečiuoju bandymu numetęs 65 m 18 cm. Tai jo sezono rekordas.

„Po pirmųjų dviejų bandymų jaučiausi išsigandęs. Nežinojau, kaip čia kas bus. Pavyko įsiklausyti į tai, ką sakė treneris, pavyko save sutramdyti, suvaldyti emocijas ir padaryti tai, ką dirbome visą vasarą. Tiesiog bandžiau suvokti, kad dar liko vienas bandymas, galimybė ir viskas įmanoma. Tiesiog reikėjo suvaldyti save, įsiklausyti į trenerį ir nuraminti visas savo emocijas, nes jų buvo daug.

Tai tik trečias mano startas šiemet užsienyje, bet jis svarbiausias ketverių metų startas. Kiekvienas svajoja čia papulti. Emocijų daug, ypač po šio sezono, po traumų, bet pusė darbo atlikta“, – prisipažino sportininkas, per pastaruosius metus patyręs ne vieną sunkią traumą.

Buriavimas. Labai sunkūs išbandymai olimpinėje regatoje laukia 33 metų Gintarės Scheidt. Penktadienį po ne itin sėkmingų dviejų plaukimų bendroje įskaitoje ji po aštuonių etapų iš šeštosios vietos smuktelėjo į septintąją ir dabar turi 67 taškus.

Šeštadienį 19:05 val. prasidės du paskutiniai moterų „Laser Radial“ klasės plaukimai. Po jų paaiškės dešimt mažiausiai taškų surinkusių sportininkių, dalyvausiančių medalių lenktynėse. Jose penyti taškai bus dvigubinami – jei buriuotoja užima pirmąją vietą, gaus du taškus, jei penktąją – dešimt, jei dešimtąją – dvidešimt.

Šaudymas. Dar dvi serijos po 25 šūvius šeštadienį laukia šaudymo į skrendančius taikinius apvalioje aikštelėje atrankos varžybų dalyvių. Tarp jų yra ir vyriausias Lietuvos delegacijos sportininkas 48 metų Ronaldas Račinskas. Jei jis būtų lenktynininkas, galėtų didžiuotis lygiai kovojantis su dukart Dakaro dykumų ralį laimėjusiu Kataro atsovu Nasseru Al-Attiya. Tačiau dabar nėra kuo džiaugtis, olimpinėse šaudymo varžybose yra rikiuotės gale. Per tris šūvių serijas vos 64 taškus iš 75 galimų surinkę Lietuvos ir Kataro sportininkai bendrojoje įskaitoje dalijasi 30–31 vietomis. Jie lenkia tik kitą Kataro atstovą Rashidą Hamadą (63 taškai).  Po atrankos paaiškės šeši sportininkai, kovosiantys finale.

Sunkioji atletika. Greta olimpinio kaimelio esančiame parodų centre įrengtoje arenoje kovas pradėjo sunkiaatlečiai. Šeštadienį 19 val., o Lietuvos laiku – sekmadienį 1 val. nakties,  svorio kategorijos iki 94 kg varžybose startuos 25 metų Aurimas Didžbalis.

„Esame pasiruošę – jei pavyks, rezultatas bus geras. Bet sportininkai bijo, kad jei nepasiseks pirmieji bandymai, bus dar didesnė įtampa. Vaikščiojame įsitempę. Mūsų tikslas yra laimėti – laimėti prieš save. Apie medalius net nenoriu kalbėti“, – teigė A. Didžbalio treneris Bronius Vyšniauskas.

Krepšinis. Visas trejas B grupės rungtynes laimėjusi Lietuvos rinktinė jau turi kelialapį į ketvirtfinalį. Bet likusiuose dviejuose mačuose lietuviams praverstų ir daugiau pergalių.

Šeštadienį Lietuvos krepšininkai rungsis su prie sienos priremtais ispanais, teturinčiais vieną pergalę.

Kontrolinėse rungtynėse prieš olimpines žaidynes lietuviai dukart įveikė ispanus. Bet dabar nusitekimas mačui, jo svarba – visai kitokie.

Lietuvos ir Ispanijos rungtynių pradžia – 19 val. vietos laiku. Lietuvoje tuo metu bus 1 val. nakties.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi