Naujienų srautas

Sportas2016.08.13 09:49

J. Kazlauską stebina P. Gasolio vaidmuo Ispanijos rinktinėje

Jono Kazlausko krepšinyje paprastai jau niekas nebestebina. Bet net jis kiek nusistebėjo peržiūrėjęs Ispanijos rinktinės rungtynių vaizdo įrašus. Kol ispanai nerimauja dėl Pau Gasolio formos, Jonas Kazlauskas stebisi jo indėliu į ispanų žaidimą. „Labiausiai į akis krito tai, kad Ispanija yra labai priklausoma nuo P. Gasolio“, – akcentavo lietuvių strategas.

Dvi visiškai skirtingos Ispanijos komandos – su ir be P. Gasolio. Toks ketvirtasis Lietuvos krepšininkų varžovas Rio de Žaneire.

„Tikrai galinga komanda, bet kad taip priklausytų nuo P. Gasolio... Buvo akivaizdu, kai jis buvo aikštėje, ir kai ne. Tai buvo skirtingos komandos“, – pabrėžė J. Kazlauskas. Kadangi vėlavo į ispanų pasirengimą Rio, P. Gasolis nėra geriausios formos, tačiau „Carioca“ arenoje vis tiek demonstruoja solidžią statistiką – per 29 minutes pelno vid. 18,3 taško, atkovoja 8,7 kamuolio ir renka 19,3 naudingumo balo.

„Bet reikia nepamiršti, kad jie turi daug aukšto lygio žaidėjų, kurie bet kurią dieną gali pridaryti daug nemalonumų“, – perspėjo specialistas. Tiesa, praraja tarp P. Gasolio ir kitų krepšininkų yra didžiulė. Labiausiai „San Antonio Spurs“ atstovui talkina vienintelis dviženklį taškų skaičių renkantis Nikola Mirotičius (10,7 tšk.). Sergio Llullas prideda 9,7, Sergio Rodriguezas – 8,3 taško.

Tačiau J. Kazlausko neužmigdė du ispanų pralaimėjimai Kroatijai ir Brazilijai. Treneris neabejoja, kad prieš Lietuvą Europos čempionai ant stalo mes visus kozirius. „Kai jų vieta turnyro lentelėje nėra gera, ispanai daro išvadas ir griebsis visų arsenalų. Jei pradžioje improvizavo sudėtimi, tai paskutinėse rungtynėse matėsi, kad eksperimentų buvo vis mažiau“, – pasakojo J. Kazlauskas.

Ispanai taip prisižaidė, kad jiems iškilo reali grėsmė nepatekti į olimpinių žaidynių ketvirtfinalį. Prastą ispanų žaidimą J. Kazlauskas bandė paaiškinti lėtu įsibėgėjimu, kuris dažniausiai baigiasi galingu finišu.

„Jeigu prisiminsime ispanus tarptautiniuose turnyruose, jie niekada atvažiavę nežaisdavo gerai. Jie visada būdavo ta komanda, kuri įsibėgėdavo per čempionatą. Jie žiūrėdavo, kad yra pakankamai stiprūs, ir planuodavo formą lemiamiems mačams. Galvoju, kad ir dabar gali būti tas pats“, – spėjo J. Kazlauskas.

Ar gali Lietuva trečią kartą per vieną vasarą nugalėti Ispaniją? J. Kazlauskas šypsosi: „Nuolat laimėti prieš tokią stiprią komandą sudėtinga. Bet gal tos pergalės davė vyrams psichologinio pasitikėjimo?“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi