Sportas

2021.07.20 13:24

Vimbldone sužibęs 16-metis Lietuvos tenisininkas taikosi į aukštumas, kurių nėra pasiekęs net Berankis

Aivaras Katutis, LRT.lt2021.07.20 13:24

Edas Butvilas – jaunasis tenisininkas, kuris Lietuvos žmonėms prisistatė prieš kelias savaites, kai pirmą kartą šalies istorijoje iškovojo Vimbldono jaunių dvejetų varžybų turnyro trofėjų. 16-metis tenisininkas, žaisdamas poroje su ispanu Alejandru Manzanera Pertusu, pasiekė kol kas skambiausią pergalę savo tik prasidedančioje karjeroje.

Iš Klaipėdos kilęs, o dabar Ispanijoje gyvenantis ir su savo tėčiu Tomu Butvilu besitreniruojantis Edas Lietuvos teniso istorijoje sukūrė tai, ką iki šiol buvo pavykę padaryti tik Ričardui Berankiui, 2007-aisiais triumfavusiam „US Open“ jaunių turnyre.

E. Butvilas ir R. Berankis yra vieninteliai lietuviai, kurie sugebėjo laimėti bent vieną iš „Didžiojo kirčio“ jaunių turnyrų.

Retai į Lietuvą sugrįžtantis tenisininkas šią savaitę turėjo ginti Lietuvos garbę vakar Šveicarijoje prasidėjusiame Europos jaunimo čempionate. Visgi Šveicarijoje taikomi griežti kelionių ir judėjimo apribojimai Vimbldone iki pat turnyro pabaigos išbuvusiam klaipėdiečiui užkirto kelią į šias varžybas.

Trumpam į tėvynę sugrįžęs E. Butvilas sulaukė šalies teniso bendruomenės dėmesio – antradienį surengtoje spaudos konferencijoje Lietuvos teniso sąjunga ir Darnių iniciatyvų paramos fondas Vimbldono turnyro nugalėtojui skyrė bendrą 20 tūkst. eurų premiją.

Prisiminęs pergalingą momentą Vimbldono turnyre, E. Butvilas kalbėjo apie didžiulę emocijų bangą.

„Tikrai užplūdo labai daug emocijų. Džiaugiamės kiekviena sekunde būdami korte, keldami taurę. Tikrai ne kiekvieną dieną tai nutinka. Jausmas – neapsakomai geras“, – spaudos konferencijoje sakė jaunasis tenisininkas.

Lietuvis, prieš triumfuojant Vimbldono turnyre, jaunių reitingo sąraše rikiavosi už 50-uko ribos, o dabar šoktelėjo į 24-ąją poziciją ir sulaukė kvietimo dalyvauti Ispanijoje vykstančiuose suaugusiųjų „Futures“ serijos teniso turnyruose.

Paklaustas, ar prieš startą įsivaizdavo, kad gali triumfuoti prestižiniame „Didžiojo kirčio“ turnyre, jaunasis tenisininkas atsakė, kad tokių minčių būta, tačiau jos nebuvo visiškai rimtos.

„Juokaudami su partneriu tikrai sakėme, kad galime laimėti. Visgi to nesitikėjome, nors tikrai galvojome, kad galime pasiekti pusfinalį. Po antrojo rato tikrai susižaidėme ir pradėjome tikėti, kad galime laimėti“, – prisiminė E. Butvilas.

E. Butvilas, pirmą kartą raketę į rankas paėmęs dvejų metų, apie triumfą tokiame turnyre svajojo nuo pat šešerių, kai jau pradėjo siekti profesionalo karjeros.

Klaipėdietis tikisi užsikabinti vienetų varžybose, tačiau neatmeta galimybės pasilikti ir dvejetuose, kurie kol kas jam padovanojo didžiausią karjeros pergalę.

„Norėčiau užsikabinti vienetų varžybose, bet jeigu neišeis, tuomet bandysiu su dvejetais. Pats žaidimas labai skiriasi: dvejetuose, pirmiausia, turi rasti tinkamą partnerį, kad susižaistum, o vienetų varžybose jau viskas priklauso nuo tavęs pačio, neturi palaikymo šalia, visiškai kitoks žaidimas“, – kalbėjo tenisininkas.

Legendiniu šveicaru Rogeriu Federeriu besižavintis E. Butvilas neslepia simpatijų ir Ričardui Berankiui, kuris praeityje vyrų pasauliniame ATP reitinge buvo pasiekęs 50-ąją poziciją.

Paklaustas, ar taikysis į garsiausio Lietuvos tenisininko pasiekimus, E. Butvilas ryžtingai atsakė: „Stengsiuosi tikrai aukščiau. Bandysiu pratęsti Lietuvos teniso ateitį, pasiekti kuo aukštesnę poziciją. Ričardas taip pat yra mano idealas, parodantis, kad ir lietuviai tenise gali pasiekti daug. Jis pasveikino mane su titulu.“

Jau netrukus į Ispaniją sugrįžtantis E. Butvilas, kalbėdamas apie savo žaidimo savybes, neslepia, kad norint įsitvirtinti suaugusiųjų tenise jam dar reikia įdėti daug darbo.

„Labiausiai reikia sustiprėti psichologiškai, nes žaidžiant su suaugusiais reikia daug psichologinio mąstymo. Mano pagrindinės stiprybės yra padavimai ir žaidimas ore, bet tikrai yra ką tobulinti“, – pridūrė Lietuvos teniso viltis.

Iškart po turnyro Vimbldone E. Butvilas su kitu Lietuvos teniso talentu Viliumi Gaubu prestižiniame jaunių teniso turnyre Milane džiaugėsi iškovotu dvejetų varžybų titulu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt