Sportas

2016.08.12 10:56

7-oji Rio olimpiados diena: vieni varžybas tik pradeda, kiti jau baigia

LRT.lt 2016.08.12 10:56

Penktadienį Rio olimpiadoje lietuviai tęsia pasirodymus. Šiandien startuos dziudo imtynininkė Santa Pakenytė ir disko metikas Andrius Gudžius. / Dziudo imtynininkė Santa Pakenytė Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/sportas/naujiena/kita/septintoji-diena-istorinis-santos-pakenytes-startas-ir-andriaus-gudziaus-atranka-26-668239

Lengvoji atletika. Pirmas iš Lietuvos lengvaatlečių jėgas Rio de Žaneiro žaidynėse mėgins disko metikas Andrius Gudžius. Atrankos A grupės varžybos, kuriose dalyvaus lietuvis, prasidės 15.30 val. Lietuvos laiku, informuojama pranešime spaudai.

Traumų persekiotas 25 metų atletas šį sezoną varžybose pirmą kartą dalyvavo tik birželį ir Lietuvos čempionate liko antras (60,58 m). Tokio rezultato jam vargu ar pakaktų prasibrauti į finalą, kuriame varžysis 12 stipriausių disko metikų.

Kvalifikacinis normatyvas – 65 m 50 cm. Tiek numetę sportininkai iškart pateks į finalinį dvyliktuką. A. Gudžiaus asmeninis rekordas – 66 m 11 cm.

Į 20 km sportinio ėjimo trasą 20.30 val. žengs du Lietuvos ėjikai – Marius Šavelskis ir Marius Žiūkas.

„Nusiteikę esame gerai. Bet turime būti realistai – mūsų vyrų asmeniniai rekordai nėra tokie, kad jie galėtų realiai pretenduoti į apdovanojimus. Jei pasieks rezultatus, panašius į savo geriausius ar pagerins juos, galėsime vertinti kaip labai gerą pasirodymą. O jei atsiliks, reikš, kad pasirengime olimpinėms žaidynėms buvo spragų.

Rezultatai nemažai priklausys ir nuo oro sąlygų. Buvau šiandien trasoje. Ji labai vėjuota. Ir kai vėjas pakyla, jis iš pliažo neša smėlį. Tad sąlygos gali būti ekstremalios. Bet jos – visiems vienodos“, – teigė šalies ėjikų treneris, Lietuvos sportinio ėjimo federacijos prezidentas Kastytis Pavilonis.

Šaudymas. Penktadienį pirmuosius olimpinius šūvius paleis Ronaldas Račinskas. Šaulių į skraidančius taikinius varžybos apvalioje aikštelėje prasidės 15.30 val. Lietuvos laiku. 32 šauliai dvi dienos kovos atrankoje, o šeši geriausi pateks į finalą.

Į Rio de Žaneirą 48 metų R. Račinskas atvyko gavęs vardinį kvietimą, kurį jam suteikė Tarptautinė šaudymo sporto federacija. Jis varžysis šaudymo į skrendančius taikinius apvaliosios aikštelės rungtyje.

Aukščiausi daugkartinio Lietuvos čempiono pasiekimai – 1992 metų pasaulio kariškių čempionate iškovotas aukso medalis ir 1994-aisiais – sidabras, dešimtoji vieta 2007 metų Europos čempionate. Praėjusių metų pasaulio čempionate jis buvo 50-as.

„Kiekvieno sportininko svajonė yra čia patekti. Aš jos siekiau 34 metus nuo tada, kai pirmą kartą paėmiau į rankas šautuvą. Pats buvimas čia jau yra ir šventė, ir džiaugsmas, ir malonumas. Nes čia susirinko geriausi pasaulio sportininkai. Čia nekeliu sau tikslų, susijusių su vietomis. Tiesiog turiu labai aiškią techninę programą, ką ir kaip turiu daryti. Tai iki šiol leisdavo pasiekti mano geriausius rezultatus. Meluočiau, jei sakyčiau, kad nekyla įvairių minčių, norų, įsivaizdavimų. Tas mintis stengiuosi keisti kitomis mintimis – kaip turiu šaudyti. Aišku, norėtųsi maksimaliai geriausiai pasirodyti. Šių metų sezoną planavau taip, kad olimpinės varžybos būtų pagrindinės. Norėčiau, kad ir geriausias rezultatas būtų čia“, – sakė R. Račinskas.

Irklavimas. Lietuvos porinių dviviečių sidabru ir bronza nuspalvintoje Rio lagūnoje esančioje trasoje penktadienį į vandenį vėl panirs lietuvių irklai. 18.50 val. startuos Armandas Kelmelis, 19 val. – Lina Šaltytė. Jie varžosi vienviečių valčių pusfinaliuose dėl 13–24 vietų.

Dziudo. Ant tatamio penktadienį žengs pirmoji per visą šalies istoriją olimpinio moterų dziudo turnyro dalyvė iš Lietuvos 25 metų Santa Pakenytė.

„Kas keisčiausia, jaučiuosi labai gerai. Nei kažkokių minčių, nei jaudulio. Net pati stebiuosi. Anksčiau sunkiausia ir būdavo su emocijomis susitvarkyti. Nejaučiu kažkokios ypatingos atsakomybės. Žinau, ko čia atvažiavau, kovosiu, kaip galiu, atiduosiu visas jėgas. O kaip bus, taip. Mano didžiausias tikslas buvo patekti į olimpines žaidynes, ir jį aš pasiekiau. Žinoma, visada norisi daugiau. Kaip ir visi, norėčiau medalio, bet ar jis bus, pamatysime“, – kalbėjo dziudo imtynininkė.

Savotiška olimpinių žaidynių repeticija S. Pakenytei tapo pernai vykusios Europos žaidynės Baku, kur lietuvė iškovojo penktąją vietą. „Kai buvome Baku, sakiau, kad tai mano mažoji olimpiada. Bet, galiu pasakyti, ji nelabai skiriasi nuo šios. Atsakomybė taip pat didelė, tik varžovės iš viso pasaulio, ne tik iš Europos,“ – tikino S. Pakenytė.

Svorio kategorijos per 78 kg aštuntfinalyje ji susitiks su savo bendraamže japone Kanae Yamabe. Net ir pralaimėjusi šią kovą imtynininkė dar turės viltį varžytis dėl medalio. Tik reikia, kad kuo toliau nužengtų pirmoji jos varžovė.

Buriavimas. Po poilsio dienos kovą olimpinėje regatoje pratęs 33 metų Gintarė Scheidt. Ji po šešių etapų bendroje įskaitoje žengia šešta.

„Poilsio diena buvo labai reikalinga Gintarei. Reikėjo atgauti jėgas. Vakar buvo ypač sunki diena. O šiandien vėl labai vėjuota, tad jei būtų reikėję vėl plaukti, būtų labai sunku“, – paaiškino G. Scheidt trenerio pareigas Rio de Žaneire užimantis Rokas Milevičius.

Buriuotojoms dar liko įveikti keturis etapus. Po jų paaiškės dešimt geriausių, dalyvausiančių medalių plaukime. Čia vadinamieji baudos taškai bus dvigubinami. Jei sportininkė užims pirmą vietą, gaus 2 taškus, jei 10 – 20 taškų. „Konkurencija rikiuotėje tikrai labai didelė. Bet Gintarė išlieka žaidime. Kol kas per anksti kalbėti apie galutinius taškus, nes visos konkurentės yra labai arti viena kitos“, – teigė R. Milevičius.

Patyręs buriuotojas ir treneris džiaugėsi, kad G.Scheidt demonstruoja pavydėtiną sportinę formą,: „Jos plaukimai be proto geri, Gintarė sugeba atsikovoti poziciją iš labai sunkių padėčių. Nors dėl diskvalifikacijos pirmame plaukime Gintarė rizikuoti nebegali, bet dėl to nestresuojame ir stengiamės plaukti taip, kaip geriausiai galime. Esame susitelkę ties vienu tikslu. Gintarė psichologiškai labai stabili. Ji labai talentinga buriuotoja, tad su ja neįtikėtinai lengva dirbti“, – džiaugėsi R. Milevičius.

Kur kas sudėtingesnė Juozo Bernoto padėtis. Burlente Rs:X lenktyniaujantis 27 metų lietuvis po devynių plaukimų yra 25-tas. Norint bent jau pakartoti 2012 m. Londono olimpinių žaidynių pasiekimą – užimti dvyliktąją vietą – jam per likusius tris plaukimus, kurie vyks penktadienį, reikėtų tikėtis stebuklo.

G. Scheidt varžybas penktadienį pradės 19.05 val. Lietuvos laiku, J. Bernotas – 19.15 val.

Plaukimas. Mažiausiai du kartus į Rio olimpinio parko vandens sporto šakų baseiną penktadienį šoks Simonas Bilis, tapęs plaukimo varžybų sensacija.

21.48 val. S.Bilis su Danu Rapšiu, Deividu Margevičiumi ir Giedriumi Titeniu dalyvaus kombinuotos estafetės 4x100 m atrankoje.

„Vien tai, kad sportininkai įvykdė olimpinį estafetės normatyvą – didelis pasiekimas, o koks bus rezultatas – matysime“, – nuo prognozių susilaikė Lietuvos plaukimo rinktinės vyriausiasis treneris Žilvinas Ovsiukas.

Tuo metu, kai Lietuvoje jau bus 4.44 val. šeštadienio ryto, S. Bilis startuos prestižinės, daugiausia dalyvių olimpinėse žaidynėse sutraukusios rungties 50 m laisvuoju stiliumi finale.

„Nedaug žmonių, ypač iš Lietuvos, gali pasakyti, kad plaukė olimpinių žaidynių finale. Rengdamiesi žaidynėms labai daug dirbome jėgai, kad atsirastų greitis. Kai plauki 100 m ar 200 m nereikia, kad iškart greitis didelis būtų. O 50 m distancijoje turi iškart pagauti greitį. Labai daug tam dirbome, daug svorių kilnojome, kad būtų sprogstamoji jėga. Pasiruošimas tikrai kitoks, nei ilgesnėms distancijoms. Šįvakar padėjo ir adrenalinas – juk matote laiką ir užimą vietą. Šiaip labai stengiuosi nesivervinti. Nes 100 m distancijoje jaudulys gal ir pakišo koją“, – po pusfinalio kalbėjo S. Bilis, per dieną net du kartus gerinęs Lietuvos rekordą.

Pusfinalyje lietuvis nuotolį įveikė per 21,71 sek. ir su brazilu Bruno Fratusu pasidalijo 6–7 vietomis. Atrankos varžybose, kuriose dalyvavo net 85 plaukikai, S.Bilis, pasiekęs Lietuvos rekordą (22,01 sek.) su japonu Shinri Shioura pasidalijo 14–15 vietomis.

Ankstesnis Lietuvos rekordas (22,08 sek.) dar nuo 1994 m. priklausė legendiniam Raimondui Mažuoliui, 1992 m. ir 1996 m. Lietuvos olimpinės rinktinės vėliavnešiui.

Olimpinis S. Bilio debiutas įvyko prieš keletą dienų 100 m distancijoje laisvuoju stiliumi. Lietuvis užėmė 30-ą vietą.

Kalbėdamas apie artėjantį finalą, S. Bilis neslėpė, kad jau viršijo savo lūkesčius: „Galvojau, kad 50 m distancijoje bus pusfinalis, o po to jau nebuvo laiko daugiau galvoti, nes reikėjo pailsėti, pasiruošti pusfinaliui. Daar net neturiu tikslų. Finale tikiuosi kuo greičiau plaukti, padaryti viską, ką galiu.“

Finale kartu su lietuviu varžysis Florentas Manaudou (Prancūzija, pusfinalio rezultatas 21,32 sek.) Andrejus Govorovas (Ukraina, 21,46 sek.), Anthony Ervinas (JAV, 21,46 sek.), Nathanas Adrianas (JAV, 21,47 sek.), Benas Proudas (Didžioji Britanija, 21.54 sek.), Bruno Fratusas (Brazilija, 21,71 sek.) ir Edwardas Bradley Tandy (Pietų Afrikos Respublika, 21,8 sek.).