Sportas

2016.08.11 20:34

Rio paliekantis E. Stanionis apie teisėjus: jie griauna gyvenimus

Donatas Urbonas, 15min.lt2016.08.11 20:34

„Eimantai! Eimantai!“ – šaukė dešimtis Lietuvos sirgalių Rio bokso arenos tribūnose. Eimantas tik ištiesė jiems pirštinę ir santūriai padėkojo. Į ringą jis žengė vykdyti savo pažado. „Aš trokštu medalio ir atiduosiu visas jėgas, kad tai padaryčiau“, – dar prieš išvykdamas į olimpiadą pažadėjo Eimantas Stanionis. Bet 21-erių boksininko žygį aštuntfinalyje sustabdė uzbekas Šachramas Gijasovas. Ir, lietuvio teigimu, teisėjai. „Ruošiesi ketverius metus, stengiesi, atiduodi visas jėgas, o tau taip pakiša koją kažkokie teisėjai“, – didžiulį nusivylimą E. Stanionis bandė paslėpti po šypsena veide.

Pralaimėjimas 0:3 nuvylė E. Stanionį. Dar prieš kanadiečiui iškeliant Š. Gijasovo ranką, E. Stanionis mosavo pirštine tikėdamas, kad tai jis buvo vertesnis pergalės.

Bet kai į viršų pakilo uzbeko ranka, Eimantui beliko purtyti galvą.

„Aš nežinau... Galvoju, vau! Kaip galiu pralaimėti? Nesuprantu, kaip galėjau pralaimėti.

Ruošiausi atsakingai, atidaviau visas jėgas. Nežinau, kas tiems teisėjams, kas juos nuperka, bet jie griauna sportininkų gyvenimus. Kas vyksta pas mus čia tame bokse?

Gaila kitų sportininkų ir pačiam savęs. Ruošiesi ketverius metus, stengiesi, atiduodi visas jėgas, o tau taip pakiša koją kažkokie teisėjai“, – po dvikovos su Lietuvos žurnalistais bendravo E. Stanionis.

Jis grubių savo klaidų kovoje neįžvelgė ir netgi teigė, kad kova buvo lengvesnė, nei jis tikėjosi.

„Grubių klaidų tikrai nebuvo. Nežinau, pagal ką tas skaičiavimas vyksta. Vieną kartą skaičiuoja vienaip, kitą – kitaip.

Pagrindinis rodiklis – tikslūs smūgiai. O aš jų daug pataikiau tiesiai į veidą. Labai keista.

Važiavau į Rio ne dalyvauti, o laimėti. Buvau pasiruošęs, galvojau, kad ši kova bus net sunkesnė, o ji nebuvo sunki.

Tik keli smūgiai, kai keitėmės, pasiekė mano veidą. O mano smūgių tiesiai į veidą buvo daug. Net nereikėjo mąstyti, kaip prie jo prieiti, pataikyti. Nežinau...

Gal buvo jo smūgių, bet tiesiai į rankas, o aš jų net nejaučiau. Gal mušdavau per vėlai ir smūgis užeidavo už jo galvos? Nepavyko. Pirštinės storos, pasodinti varžovą buvo sunku“, – kupinas emocijų savo pralaimėjimo priežasčių bandė ieškoti E. Stanionis.

Jis tikėjosi žengti į ketvirtfinalį, ten mesti iššūkį kubiečiui ir parvežti į Lietuvą medalį.

„Viduje galvojau, kad tikrai nepralaimėjau. Nežinau, reikės žiūrėti kovą, analizuoti. Gal vaizdo įraše kažkas bus kitaip“, – pridūrė E. Stanionis.

Galimybės apskųsti teisėjų iš Prancūzijos, Puerto Riko, Alžyro, Ekvadoro ir Šri Lankos sprendimo nėra.

Po Londono olimpinių žaidynių boksininkai pateikė daugiau nei pusšimtį apeliacijų dėl neteisingų sprendimų. Olimpinių žaidynių organizatoriai netgi ketino išbraukti boksą iš varžybų sąrašo.

Vis dėlto viskas baigėsi tuo, kad boksininkams leista varžytis olimpiadoje, tačiau apeliacijų galimybė buvo panaikinta.

Dabar E. Stanionis nori kuo greičiau išsinešdinti iš Rio.

„Nenoriu būti aplinkoje, kuri tave taip sumaišė su žemėmis taip neteisingai“, – nusivylęs sportininkas.

Boksininkų pasirodymas Rio baigtas. Evaldas Petrauskas taip pat baigė savo pasirodymą Brazilijos ringe. Ir taip pat baisiai pyko ant teisėjų.