Naujienų srautas

Sportas2016.08.11 13:19

Dopingo skandalas krečia Lenkiją: gėdą Rio užsitraukė Londono olimpinis čempionas ir jo brolis

15min.lt 2016.08.11 13:19

Lenkija šokiruota. Du tautos numylėtiniai sunkiaatlečiai – Europos čempiono titulą turintis Tomaszas Zielinskis bei Londono žaidynių čempiono titulą ginantis jo brolis Adrianas Zielinskis – Rio pričiupti vartoję dopingą.

Kol kas daugiau informacijos apie T. Zielinskio dopingo testo rezultatus. Europos čempiono kūne rasta didelis kiekis steroidų.

Kaip rašo portalas sport.pl, T. Zielinskis iš olimpinio kaimelio pašalintas antradienį. Europos čempiono mėginiuose rasta didelė nandrolono koncentracija. Kai leidžiama norma negali viršyti 2,5 ng, mėginyje šios medžiagos rasta net 12 ng.

Trečiadienį pasklido žinia, kad tas pats nadrolonas klampina ir Londono olimpinį čempioną A. Zielinskį. Pats sportininkas teigia kol kas neturintis oficialios informacijos ir pranešimais apie teigiamą dopingo mėginį netiki.

Kadangi neseniai su dopingu pričiuptas dar vienas Lenkijos sunkiaatletis, šalies sunkiosios atletikos federacijai gresia suspendavimas. Tokia sankcija gali būti taikoma, jei per 12 mėnesių su dopingu įkliūva trys sportininkai.

Lenkijos turizmo ir sporto ministerija į situaciją reaguoja aštriai. Prabilta apie finansavimo sunkiaatlečiams sumažinimą ar netgi visišką nutraukimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi