Sportas

2021.07.20 20:04

Svarbiausi dienos startai ir faktai. Olimpinės žaidynės prasideda sugrįžusia sporto šaka ir moterų futbolu

Paulius Cubera, LRT.lt iš Tokijo2021.07.20 20:04

Nors oficiali Tokijo olimpinių žaidynių pradžia yra liepos 23 d., tačiau iš tiesų 32-osios vasaros žaidynės startuoja dviem dienomis anksčiau. Liepos 21 d. 9:00 val. vietos laiku įvyks pirmosios atidėtų olimpinių žaidynių varžybos.

Pirmosiomis šių olimpinių žaidynių dalyvėmis kiek neįprastai taps softbolo žaidėjos. 9:00 val. Tokijo arba 3:00 val. Lietuvos laiku po žemės drebėjimo ir atominės elektrinės nelaimės vis dar atsigaunančioje Fukušimoje „Azuma“ beisbolo stadione į aikštę žengs Japonijos ir Australijos moterų softbolo komandos.

Softbolas, kiek lengvesnė beisbolo forma, į olimpines žaidynes grįžta po 13 metų pertraukos. Softbolas olimpine sporto šaka iki šiol buvo tik 4 žaidynėse – nuo 1996 iki 2008 m. Tiesa, tiek softbolas, tiek beisbolas į olimpinę šeimą sugrįžo tik vienam kartui – 2024 m. Paryžiuje jų programoje vėl nebus.

Šiose žaidynėse softbolą žais tik moterys, beisbolą – tik vyrai.

Softbolo turnyre varžysis 6 šalių rinktinės – Japonijos, Australijos, Kanados, Italijos, JAV ir Meksikos. Visos komandos tarpusavyje sužais po vieną mačą, tada pirmas dvi vietas užėmusios rinktinės susikaus finale dėl aukso, o 3 ir 4 vietas užėmusios komandos – dėl bronzos.

Turnyras vyks Fukušimoje, esančioje už maždaug 300 km nuo Tokijo bei Jokohamoje, nuo Japonijos sostinės nutolusioje per 30 km.

Pirmąją olimpinių žaidynių dieną išvysime tik moteris sportininkes, mat be softbolo startuos ir moterų futbolo turnyras. Šis vyks 7 skirtinguose stadionuose, kurių vienas yra Saporo mieste, nuo Tokijo nutolusiame per daugiau nei 1000 km.

Futbolas Japonijos laiku prasidės 16:30 val. rungtynėmis tarp Didžiosios Britanijos ir Čilės moterų rinktinių. Jau 17:30 laukia labai intriguojanti C rinktinės dvikova tarp Švedijos ir JAV futbolininkių, kurios yra vienos didžiausių visų žaidynių favoričių.

Grupių turnyre 12 komandų suskirstytos po 4, tad į kitą etapą pateks po 2 stipriausias komandas bei 2 geriausias, kurios užims trečias vietas. Atkrintamosios startuoja liepos 30-ąją, finalas vyks rugpjūčio 6-ąją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt