Sportas

2021.07.15 15:11

LTOK atstovė Vanagienė: apie 28 valandas įtampos, nerimą Japonijoje ir Lietuvos olimpiečių kasdienybę

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.07.15 15:11

Iki Lietuvos sportininkų startų Tokijo olimpinėse žaidynėse lieka kiek daugiau nei savaitė.

Kokiomis nuotaikomis Japonijoje gyvena šalies olimpiečiai ir kaip ruošiamasi žaidynių pradžiai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pasakojo LTOK atstovė Agnė Vanagienė.

– Jūs esate LTOK atstovė atsakinga už koronaviruso valdymą. Kaip atrodo jūsų diena ir kaip atrodo tas COVID-19 valdymas?, – buvo paklausta LTOK atstovės.

– Šios pareigos yra sukurtos pirmą kartą. Tokios patirties dar neturėjome. Turime daug funkcijų atlikti kasdien. Šiuo metu visi esantys Lietuvos sportininkai yra Hiracukos mieste, o į Tokiją persikels po kelių dienų.

Diena prasideda nuo greitojo antigenų testo.

Tokijas rengiasi olimpiadai: sunkiausia prisitaikyti prie pandemijos diktuojamų sąlygų

– Visi turėjo išgąsčio, kuomet žiniasklaidoje pasirodė pranešimai apie užsikrėtusį lietuvį. Kaip atrodė visa ta situacija?

– Turėjome beveik 28 valandas įtampos. Ryte eilinio testo metu pasiekė žinia, kad vieno nario atsakymas nėra tikslus. Visa rinktinė buvo skubiai izoliuota. Vėliau labai ilgai laukėme pakartotinių testų, jie buvo neigiami. Pats sportininkas tą laikotarpį buvo specialioje vietoje izoliuotas. Vėliau sulaukus visų neigiamų atsakymų rinktinė toliau galėjo tęsti savo treniruotes.

– Kas iš lietuvių atvyks pirmieji į tą tikrąjį olimpinį kaimelį?

– Pirmoji atvyks Lietuvos irklavimo rinktinė. Mes kartu su misijos vadovu jau gyvename jame. Miestelis tikrai yra įspūdingas, labai gražus, pilnai funkcionuojantis.

– Žaidynėse nebus sirgalių. Ar pavyks išlaikyti varžybų atmosferą be sirgalių?

– Kaip tik šiandien buvo per susirinkimus kalbama, kad bus kuriama speciali atmosfera. Varžybų metu bus leidžiami ankstesnių žaidynių garso įrašai, kad sportininkai galėtų jaustis tarsi varžytųsi prie sirgalių. Po kelių turėtų pasiekti ir visus Lietuvos gyventojus kaip per mobiliąsias aplikacijas bus galima palaikyti sportininkus.

– Kokiomis nuotaikomis Japonijos gyventojai pasitinka žaidynes?

– Kiekvieną dieną girdime tą patį, kad japonai nerimauja. Organizatoriai deda visas pastangas, kad saugumus būtų maksimalus, bet koks kontaktas su išore yra uždraustas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt