Naujienų srautas

Sportas2016.08.11 01:13

Rio de Žaneiro ringe – boksininko E. Petrausko pralaimėjimas

LRT.lt, BNS 2016.08.11 01:13

Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Lietuvos laiku kovas Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse pradėjo 2012 metų Londono olimpiados prizininkas Evaldas Petrauskas. Tačiau svorio kategorijos iki 64 kg pirmame etape 24-erių metų Lietuvos boksininkas nusileido 29-erių metų indui Manojui Kumarui 1:2 (28:29, 27:30, 29:28) ir baigė savo pasirodymą olimpiadoje.

Pirmąjį raundą E. Petrauskas pradėjo spausdamas varžovą prie ringo ribų. M. Kumaras atsistumdamas kumščiais stengėsi laikyti atstumą ir neprisileisti E. Petrausko. Raundo pabaigoje E. Petrauskas tiksliai smūgiavo kelių smūgių serijomis. Tačiau teisėjų vertinimu, pirmąjį raundą laimėjo M. Kumaras 1:0.

Antrajame raunde Indijos atletas smūgiavo iš toli, tačiau E. Petrauskui, dėl ilgų indo rankų, sunkiai sekėsi smūgių serijų išvengti. Šįkart 163 cm ūgio E. Petrauskui teko kovoti su 15 cm už save aukštesniu varžovu. Deja, E. Petrauskas pralaimėjo ir antrąjį raundą 0:2.

Trečiajame raunde, arenoje skambant Lietuvos vardui, E. Petrauskas stengėsi rodyti iniciatyvą. Tuo tarpu M. Kumaras darė viską, kad apsigintų ir išvengtų lietuvio smūgių. Teisėjų sprendimu, kovą laimėjo M. Kumaras 2:1.

E. Petrauską palaikyti atvyko ir Lietuvos krepšinio rinktinė.

„Su M. Kumaru iki šiol nėra tekę susitikti ringe. Varžovą matėme kovojantį pasaulio čempionate, žiūrėjom ir analizavom jo dvikovų vaizdo įrašus. Varžovas yra penkeriais metais vyresnis ir labiau patyręs, bet Evaldas yra pasiekęs gerą sportinę formą ir nusiteikęs labai kovingai. Esam pasiruošę ir su nekantrumu laukiam pirmos kovos olimpiadoje“, – prieš kovą sakė treneris Vladimiras Bajevas.

Boksininkų kovų istorija

Abiem boksininkams tai antroji olimpiada. 2012 metais Londone geriau sekėsi E. Petrauskui, kuris svorio kategorijoje iki 60 kg iškovojo tris pergales ir suklupęs tik pusfinalyje laimėjo bronzos medalį.

M. Kumaras svorio kategorijoje iki 64 kg iškovojo vieną pergalę ir suklupo antrame rate.

Praėjusių metų Europos čempionato prizininkas E. Petrauskas kelialapį į Rio iškovojo olimpiniame Europos zonos atrankos turnyre patekęs į finalą.

Tuo tarpu lietuvio varžovui M. Kumarui vietą olimpiadoje pavyko užsitikrinti tik paskutiniame atrankos turnyre – šių metų birželio mėnesį Baku vykusiame pasauliniame atrankos turnyre indas užėmė trečią vietą. Per savo karjerą indas dalyvavo keturiuose pasaulio čempionatuose, tačiau medalį yra iškovojęs tik Azijos čempionate.

2015 metų Azijos čempionate M. Kumaras užėmė šeštą vietą ir pateko į pasaulio čempionatą, tačiau čia pralaimėjo jau pirmą kovą. Sėkmingesni M. Kumarui buvo 2013 metai – Azijos čempionate jis laimėjo bronzos medalį, pasaulio čempionate jis iškovojo dvi pergales, tačiau ketvirtfinalyje indą sustabdė trijų pasaulio čempionatų prizininkas kubietis Yasnieras Toledo.

2011 metų pasaulio čempionate M. Kumaras užėmė septintą vietą – iškovojo tris pergales ir suklupo ketvirtfinalyje. 2009 metų pasaulio čempionate indas pralaimėjo jau pirmą kovą.

Ryškiausia M. Kumaro pergalė – 2010 metais laimėtos Geros valios žaidynės gimtojoje Indijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi