Sportas

2015.09.08 13:45

J.Plaza: gavome vieną atlyginimą, o kas bus toliau?

Kauno „Žalgiris“ ruošiasi priešpaskutinei šio sezono Eurolygos dvikovai – penktadienį žalgiriečiai svečiuose susitiks su Berlyno ALBA. Artėjant rungtynėms neišvengiamai kyla klausimų apie sudėtingą situaciją klube. „Žalgirio“ treneris Joanas Plaza tikina, kad liks iki sezono pabaigos, o dabar visą dėmesį koncentruoja į aikštę. Tačiau ispanas pripažįsta, kad vienas išmokėtas atlyginimas situacijos iš esmės nekeičia.

Kauno „Žalgiris“ ruošiasi priešpaskutinei šio sezono Eurolygos dvikovai – penktadienį žalgiriečiai svečiuose susitiks su Berlyno ALBA. Artėjant rungtynėms neišvengiamai kyla klausimų apie sudėtingą situaciją klube. „Žalgirio“ treneris Joanas Plaza tikina, kad liks iki sezono pabaigos, o dabar visą dėmesį koncentruoja į aikštę. Tačiau ispanas pripažįsta, kad vienas išmokėtas atlyginimas situacijos iš esmės nekeičia.

Varžovų nenuvertina

Tiek ALBA ekipai, tiek „Žalgiriui“ penktadienio dvikova jau nieko nelems – abi komandos prarado galimybes patekti į kitą etapą.

Pirmojo rato dvikovoje Kaune kauniečiai su vokiečiai neturėjo vargo – 92:56.

Rungtynėse dėl garbės „Žalgiris“ sieks spręsti savo uždavinius, o progą pasireikšti turės jauni žaidėjai.

„Berlyno komanda yra labai stipri ir žaidžia su visais. Kai kuriose rungtynėse, kurios buvo taškas į tašką, jiems nepasisekė. Jie turi daug talentų, o jų komandą papildė vienas ar du žaidėjai. Taip kad tikrai bus sunkios varžybos ir tai yra puikus pasiruošimas aukštam lygyje“, - sako Rimantas Kaukėnas.

„Mus persekioja žaidėjų traumos, krepšininkai persikelia į kitas ekipas, bet mes vis tiek kovojame. Marko Popovičius vis dar nesitreniruoja su komanda. Tikimės, kad jis prie mūsų prisijungs kitą savaitę. Tačiau tai puiki proga pasireikšti jauniems žaidėjams. Į Berlyną vykstame suprasdami, kad ALBA yra pakankamai stipri komanda ir ten nebus tokios rungtynės, kaip Kaune. Praėjusį savaitgalį ALBA iškovojo Vokietijos taurę įveikdama pajėgias komandas. Neseniai ALBA ekipą papildė Ali Traore ir tai bus stiprus varžovas. Tačiau mes žiūrime savo reikalus.

Mes siekiame užbaigti Eurolygos sezoną tarp aštuonių geriausiųjų ekipų, atsižvelgiant į statistikos rodiklius. Jei pažvelgtumėte į statistiką pamatytumėte, kad „Žalgiris“ patenka tarp aštuonių geriausiųjų pagal perimtus kamuolius, pagal dvitaškių ir tritaškių pataikymą. Mūsų tikslas taip užbaigti sezoną. Komanda persekioja daug problemų, tačiau mes siekiame ištverti iki sezono pabaigos“, - teigia J. Plaza.

Pinigai pasiekė, tačiau didelė skola kabo

Neseniai į „Žalgirio“ vadovo kėdę sėdo Paulius Motiejūnas, o žalgiriečiai gavo algą bent už vieną mėnesį – žaidėjams buvo padalinti Kauno savivaldybės skirti 2 mln. Lt.

„Nuotaikos gerėja, reikalai klube, matyt, juda. Nuotaikos pasiruošimo, ruošiamės atkrintamosioms varžyboms. Šios varžybos, kaip sakyt, būtų labai nelabai svarbios, nes Eurolygoje jos jau nieko nelemia. Bet važiuojame žaisti iš visų jėgų ir gerinti savo žaidimą. Reikia žiūrėti į ateitį“, - sako R. Kaukėnas.

„Kol kas jokių žemės drebėjimų nėra. Kol kas žiūrime šią dieną ir stengiamės galvoti vien apie krepšinį ir atsiriboti nuo įvairių pamąstymų, nes tai kenkia. Kol kas dėl tolimesnių planų nesame apsisprendę. Tiesiog dirbame ir stengiamės gerinti savo žaidimą“, - priduria gynėjas.

„Paulius Motiejūnas buvo kaip gaivaus oro gūsis. Žmonės tikisi, kad jis mums padės. Žmonės juo pasitiki. Aš nematau jokio pasikeitimo treniruotėse – visi visą laiką dirbo pagirtinai“, - teigia treneris iš Ispanijos.

Praėjusį ketvirtadienį Kauno miesto taryba patvirtino paramą „Žalgiriui“, o jau kitą dieną – penktadienį – 2 mln. Lt buvo „Žalgirio“ sąskaitoje.

Tačiau vieno mėnesio atlyginimo išmokėjimas situacijos iš esmės nekeičia, nors to pakako, kad žaidėjai atšauktų rungtynių boikotą – žalgiriečiai buvo pareiškę, kad jei negaus bent trijų atlyginimų iki kovo pabaigos daugiau rungtynių nežais.

Tačiau tai buvo greičiau tik „parodomasis“ demaršas politikams prieš Kauno miesto tarybos posėdį.

„Taip, gavome atlyginimus už vieną mėnesį. Žiūrėsime kas bus, su kitų mėnesių atlyginimais nuo rugpjūčio mėnesio. Mes šiuo atveju galime rinktis du variantus – pasiduoti arba kovoti iki sezono pabaigos. Kalbėjau su žaidėjais, pats apie tai mąsčiau ir priėmiau sprendimą likti čia iki sezono pabaigos. Mes dar daug ką turime nuveikti VTB, LKL. Mes kaunamės ir siekiame suteikti žmonės džiaugsmo. Sezono pabaigoje galėsime pakalbėti apie visas problemas, tačiau dabar mes kausimės“, - sako J. Plaza.