Sportas

2021.07.14 23:47

Oficialu: geriausias „Euro 2020“ žaidėjas jungiasi prie PSG

LRT.lt2021.07.14 23:47

Paryžiaus „Saint-Germain“ klubas oficialiai pranešė naujieną, kuri jau buvo aiški kurį laiką. Prie komandos jungiasi Italijos rinktinės vartininkas Gianluigi Donnarumma, atvykstantis iš „AC Milan“ ekipos.

„AC Milan“ ir 22 metų vartininko sutartis šią vasarą baigėsi, tad PSG ekipai vartininkas nieko nekainuos. Klubas pranešė, kad su G. Donnarumma pasirašyta penkerių metų sutartis.

Milano ekipoje per 6 sezonus vartų sargas sužaidė 251 mačą, 2016 m. laimėjo Italijos supertaurę.

Vos ketverių futbolą Neapolyje lankytis pradėjęs G. Donnarumma į Milano ekipą persikėlė 2013 m., o po dviejų metų, būdamas tik 16 metų amžiaus jau debiutavo pagrindinėje komandoje.

Būdamas 16 metų ir 242 dienų amžiaus jis tapo antru jauniausiu vartininku, išbėgusiu į aikštę, „Serie A“ istorijoje. Prieš daugiau nei 70 metų Giuseppe Sacchi žaidė būdamas 13 dienų jaunesnis.

Netrukus 16-metis tapo pagrindiniu klubo vartininku, o 17 metų ir 28 d. amžiaus debiutavo Italijos u-21 jaunimo rinktinėje, tapdamas jauniausiu visų laikų rinktinės žaidėju.

Nors į Antonio Conte sudėtį Europos futbolo čempionatui vyrų rinktinėje G. Donnarumma nepateko, jau 2016 m. rugpjūtį buvo pakviestas į nacionalinę komandą Gian Piero Venturos. Tų pačių metų rugsėjo penktąją jis rungtynėse su Izraeliu pakeitė Gianluigi Buffoną, tapdamas visų laikų jauniausiu vyrų rinktinės vartininku – 17 metų ir 189 dienų.

„Euro 2020“ turnyre jis buvo ne tik pagrindinis rinktinės vartininkas, bet galiausiai tapo ir geriausiu viso turnyro žaidėju – Europos čempionato istorijoje vartininkas dar nebuvo laimėjęs tokio apdovanojimo. Italijos rinktinė su G. Donnarumma laimėjo abi savo baudinių serijas turnyre – su Ispanija pusfinalyja ir su Anglija finale.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt