Sportas

2021.07.14 20:02

Prabilo po „Euro 2020“ rasistų užsipultas Jadonas Sancho: neapykanta negali laimėti

LRT.lt2021.07.14 20:02

Jadonas Sancho buvo vienas iš trijų Anglijos futbolo rinktinės žaidėjų, neįmušusių baudinio sekmadienį vykusiame Europos futbolo čempionato finale, po kurio jis sulaukė daugybės rasistinių užgauliojimų. Futbolininkas pirmą kartą po finalo prabilo viešai.

Savo „Instagram“ paskyroje „Manchester United“ klubo naujokas parašė ilgą žinutę, kurioje atsiprašė komandos draugų ir gerbėjų už neįmuštą baudinį, gyrė komandos draugus ir ekipos vienybę bei skyrė kelis žodžius rasistams.

„Tai vienas blogiausių jausmų, kuriuos jaučiai savo karjeroje. Atsiprašau savo komandos draugų, personalo, o labiausiai sirgalių, kuriuos nuvyliau. Sunku surasti žodžių, kurie apibūdintų tą jausmą, tačiau šiame turnyre buvo ir labai daug pozityvo, kurį mes pasiimsime, nors mums skaudės dar tikrai ilgai“, – apie finalą rašė J. Sancho.

Anot žaidėjo, jis norėjo mušti vieną iš baudinių ir buvo tam pasirengęs, jam tiesiog nepasisekė: „Tai yra momentai, apie kuriuos svajoji būdamas vaikas. Tai yra dėl ko aš žaidžiu futbolą. Tu nori būti tokiose sunkiose situacijose. Esu įmušęs baudinius klube, esu praktikavęs juos nesuskaičiuojamą kiekį kartų tiek klube, tiek rinktinėje. Tiesiog šįkart nebuvo lemta įmušti.“

Anot J. Sancho, ši Anglijos rinktinė buvo labai vieninga ir broliška, joje vyravo puiki atmosfera, o visi siekė tik vieno tikslo – titulo.

Pasisakydamas apie po finalo jo socialinius tinklus užplūdusius rasistinius įžeidimus, J. Sancho nedaugžodžiavo.

„Neapsimesiu, kad nemačiau to, ką rašė man bei mano broliams Marcusui ir Bukayo. Deja, bet tai nėra naujas dalykas. Kaip visuomenė mes turime būti kitokie, turime tuos žmones priversti už tai atsakyti. Neapykanta niekada nelaimės. Visiems, kurie yra patyrę tokių įžeidimų, sakau, pakelkite galvas aukštai ir toliau siekite savo svajonių“, – rašė J. Sancho.

Anot žaidėjo, per šį „Euro 2020“ jis gavo tiek daug palaikymo žinučių ir meilės, kad tai tikrai nusveria sulauktą neapykantą.

BBC praneša, kad dėl futbolininkų socialines paskyras užplūdusių rasistinių žinučių ir komentarų Anglijoje jau yra sulaikyti keturi žmonės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt