Sportas

2016.08.09 15:12

Antrasis Lietuvos testas: daugiau Amerikos nei Nigerijos

Lietuvos rinktinė antrąsias rungtynes olimpinėse žaidynėse žais su Afrikos čempione Nigerija. Bet šioje komandoje daugiau Amerikos nei Nigerijos. Unikali situacija – Nigerijos rinktinei atstovauja net 11 ne Nigerijoje gimusių krepšininkų.

11 minėtųjų Nigerijos krepšininkų gimė Amerikoje, nors ši Afrikos šalis turi 177 milijonus gyventojų.

Beje, tas vienintelis žaidėjas gimęs Nigerijoje – Shane`as Lawalis – gali nepasirodyti dvikovoje su Lietuva. Pirmosiose rungtynėse su Argentina aukštaūgis patyrė kelio traumą, po kurios nebežaidė.

Čia rasite ir daugiau Amerikos. Vyr. treneris – amerikietis Willas Voigtas. Per keletą pastarųjų metų Nigerijos rinktinės vairą laikė trys amerikiečiai.

Amerikiečiai – ir dar bent keli trenerių štabo nariai. Pasirengimas Rio taip pat vyko JAV.

Nieko nuostabaus, kad amerikietiškas ir Nigerijos žaidimo stilius. Beveik JAV rinktinė. Tik skirtumas tas, kad kitaip nei atletiškumo, Nigerijai labai trūksta talento.

„Nigerija nėra ta komanda, kuri ilgai žaidžia pozicinį krepšinį ar slepia derinius. Jie pasitaikius pirmai progai meta į krepšį. Reikės būti pasiruošusiems nuo pirmos atakos sekundės. Reikia pasiruošti gintis netikėtiems metimams“, – pabrėžė Lietuvos rinktinės vyr. trenerio asistentas Gintaras Krapikas.

Lietuvos rinktinės trenerių štabui Afrikos žaidimo analizė – tai ne raketų mokslas.

„Daugiau mažiau viskas aišku, – Nigerijos žaidimą apibūdino Adas Juškevičius, nors rinktinė prieš mačą daugiau dėmesio skyrė Brazilijos pamokai, nei būsimam varžovui. – Daug individualaus žaidimo, jie nutraukia derinius, meta skubotus tritaškius. Reikės gerai gintis individualiai ir taip reikės bandyti juos sulaikyti“.

Lietuvos krepšininkų laukia daug kontaktinės kovos. Jai bus pasiruošęs puolėjas Paulius Jankūnas, pats kietas riešutėlis varžovų priekinei linijai.

„Tai fizinė komanda, – apie Nigeriją kalbėjo P. Jankūnas. – Fiziškai gerai pasiruošę, atletiški žaidėjai. Mėgsta žaisti greitą žaidimą. Nesuka ilgų derinių, mėgsta bėgti ir mesti. Po nepasisekusios atakos turime greitai grįžti namo, kad nepraleistume lengvų taškų. Ir kad nereikėtų tampytis ar spręsti kažkokių kitų probemų“.

Su Nigerija tokių mažiausiai reikia.