Sportas

2016.08.09 12:22

Kviečia į naktinį bėgimą miške

LRT.lt2016.08.09 12:22

„Laukinis trail. Nakties miškas“ – tai vienas iš dviejų per metus vykstančių naktinių bėgimų gamtoje („Trail-running“) Lietuvoje. Bėgimas vyks rugpjūčio 12-tos naktį miško takais Gailiūnų miške, šalia Vilniaus. Nebus apšviestų trasų, bėgikai kelią nušvies patys su galvos žibintais. Bėgikai miškuose įveiks 7 arba 16 kilometrų trasas, rašoma organizatorių pranešime spaudai. 

Varžybų oganizatoriai skatina bėgioti miško takais bet kokiu sezonu ir teigia, kad net tamsiu paros metu drąsiai galima bėgti gamtoje ten, kur norisi – tereikia galvos žibintu nušviesti sau kelią.

Lietuvoje populiarėjant bėgimui gamtoje atsiranda susidomėjimas ir naktiniu bėgimu, nes Lietuvoje šaltuoju sezonu temsta anksti, o tamsa neturėtų bėgikų atbaidyti nuo sporto gamtoje. Tiems, kas dar nebandė bėgti naktį – puiki proga išbandyti naktinio bėgimo keliamus iššūkius kartu su būriu bendraminčių. 

Trasos bus ženklintos šviesą apspindinčiais ženklais, bėgikams tereiks sekti rodyklėmis. 

„Pirmą kartą bėgantiems naktį organizatoriai pataria dar prieš varžybas pabandyti bėgti su galvos žibintu (arba bent jau rankiniu prožektoriumi), pajausti kelią, dangą ir per daug neskubėti pirmuosius kilometrus. Svarbu pasitikrinti galvos žibinto baterijas, kad jos būtų įkrautos ir žibintas neužgestų bėgimo metu. O kam nejauku bėgti naktį į mišką – drąsiai kvieskite draugus ir bėkite kartu grupelėje“, – rašoma pranešime. 

„Laukinis trail. Nakties miškas“ bėgimo organizatoriai renginio nuostatuose nurodo privalomą inventorių varžybų metu. Dalyviams bus reikalingi veikiantys galvos žibintai (arba rankiniai prožektoriai), veikiantys mobilieji telefonai bei atšvaitai (puikiai tiks ir drabužiai su šviesą atspindinčiomis įsiuvomis). 

Bėgimas prasidės rugpjūčio 12 d., 21.40 val. Vilniaus rajone, Gailiūnų miške. Trasos sudarytos taip, kad bėgti būtų nenuobodu. Pasiryžusiems šiam naktiniam nuotykiui teks pajusti bėgimo skirtingomis miško dangomis pliusus ir minusus. Nusimato gerų, plačių miško takų, bet taip pat bus ir siaurų, šaknų išraižytų keliukų bei klampių smėlėtų atkarpų. Teks kirsti netgi negilius upelius, tačiau visa tai suteiks tik dar daugiau puikių įspūdžių.

Registracija į „Laukinis trail. Nakties miškas“ vyksta iki 2016 rugpjūčio 10 d.