Sportas

2016.08.09 11:30

R. Meilutytė padovanojo Lietuvai kovingą dvasią, bet medalio neparveš

LRT.lt 2016.08.09 11:30

Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė antradienio paryčiais gniaužė kvapą rungdamasi 100 metrų krūtine distancijos finale. Šeštajame takelyje plaukusi lietuvė rungtį įveikė per 1:07.32 min. ir liko septinta.

Šioje rungtyje čempione tapo amerikietė Lilly King (1:04.93), rusė Julija Jefimova – antra (1:05.50), trečia atplaukė taip pat JAV atstovė Katie Meili (1:05.69).

Po plaukimo žiniasklaidos kalbinta R. Meilutytė sunkiai rinko žodžius, pravirko, negalėjo konkrečiai atsakyti, kas atsitiko plaukiant finale. Sportininkė po finalo sunkiai tramdė nusivylimą ir apmaudą. Ji priminė, kad po alkūnės traumos bijojo, kad išvis negalės plaukti olimpiadoje. Tokios mintys kamavo dar prieš metus, rugsėjį. Tačiau prieš 4 metus Lietuvai džiaugsmą dovanojusi jaunoji sportininkė džiaugėsi, kad pateko į finalą ir atstovavo savo šaliai. „Varžiausi tarp geriausių plaukikių. Esu dėkinga už tai“, – sakė plaukikė.

Sidabro medaliu pasipuošusi rusė J. Jefimova tvirtino, kad yra laimimga būdama Rio ir plaukimo finale, nes „dar prieš savaitę net nežinojo, ar išvis pasirodys, nes yra rusė“.

Finalo dalyvės:

1. Hrafnhildur Luthersdottir, Islandija

2. Katie Meili, JAV

3. Shi Jinglin, Kinija

4. Lilly King, JAV

5. Julija Jefimova, Rusija

6. Rūta Meilutytė, Lietuva

7. Alia Atkinson, Jamaika

8. Rachel Nicol, Kanada

Tiek kvalifikacijoje, tiek pusfinalyje R. Meilutytė buvo ketvirta. Pusfinalyje 19-metė sportininkė 100 metrų įveikė per 1:06.44 min., kvalifikacijoje buvo šiek tiek greitesnė – 1:06.35 min.

Tačiau sportininkė tikino visų rezervų neišnaudojusi plaukdama ankstesniuose plaukimuose. Ekspertai prognozavo įtemptą finalo kovą. Po pusfinalio Lietuvos plaukimo federacijos viceprezidentas Gintautas Bartkus išreiškė nerimą dėl sportininkės rezultatų, teigdamas, kad situacija kitokia nei prieš 4 metus.