Sportas

2021.07.20 19:04

LRT trumpai. Irkluotojų startai prieš žaidynių atidarymą ir netikėtai pagausėjusi rinktinė

Rokas Suslavičius, LRT.lt2021.07.20 19:04

Lietuvos olimpinėje rinktinėje – 41 olimpietis, kuris varžosi daugiau nei dešimtyje skirtingų sportų šakų. LRT.lt prieš šalies sportininkų startus Tokijuje pristato sporto šakas, kuriuose varžosi lietuviai.

Lietuvos irklavimo rinktinę Tokijo olimpinėse žaidynėse sudarys 9 sportininkai – Mindaugas Griškonis (vienvietė valtis), Saulius Ritteris ir Aurimas Adomavičius (porinė dvivietė valtis), Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė (porinė dvivietė valtis), Martynas Džiaugys, Armandas Kelmelis, Dominykas Jančionis ir Dovydas Nemeravičius (porinė keturvietė valtis).

Pastaroji ketveriukė į olimpines žaidynes pateko iki atidarymo likus vos 5 dienoms, kuomet savo vietą lietuviams turėjo užleisti dopingu susitepusi Rusijos sportininkų keturvietė.

Šalies irkluotojai Tokijo olimpines žaidynes pradės vieni iš pirmųjų, o jie prie starto linijos stos dar prieš prasidedant oficialiai atidarymo ceremonijai.

Praėjusiose vasaros olimpinėse žaidynėse Rio de Žaneire Lietuvos irkluotojai pasirodė puikiai ir pradžiugino Lietuvą sidabro bei bronzos medaliais. Visi keturi medalininkai dėl apdovanojimų kovos ir Tokijuje. Tai – S. Ritteris su M. Griškoniu (abu laimėjo sidabrą kartu plaukdami porinėje dvivietėje valtyje) ir M. Valčiukaite su D. Karaliene (abi laimėjo bronzą porinėje dvivietėje valtyje).

Tiesa, jei ne Ievos Adamovičiūtės dopingo byla, tai olimpinėse žaidynėse veikiausiai būtume matę jos ir M. Valčiukaitės duetą. Tačiau dvejiems suspenduota sportininkė buvo pakeista ir vietoje jos bronzinių medalių laikus vėl bandys prisiminti D. Karalienė.

Irklavime sportininkai varžosi 2 kilometrų nuotolyje, o visi mūsų šalies olimpiečiai irkluoja porinių irklų valtis. Paprastai tariant, lietuviai savo rankose turi po du irklus.

Irklavime olimpinėse žaidynėse yra ir pavienių irklų valtys, tačiau šiose rungtyse lietuviai savo atstovų neturi.

Visi Lietuvos irkluotojai olimpinėse žaidynėse savo atrankos plaukimus pradės liepos 23 dieną.

Olimpinių žaidynių tvarkaraštis:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt