Sportas

2021.07.13 07:39

Harry Kane`as pasiuntė jautrią žinutę: jūs nesate Anglijos fanai ir mes jūsų nenorime

LRT.lt2021.07.13 07:39

Anglijoje toliau girdimi Europos futbolo čempionato finalo atgarsiai. Italams po baudinių serijos nusileidę anglai tapo patyčių ir rasizmo objektu socialiniuose tinkluose.

Rasistinių užgauliojimų sulaukė trys juodaodžiai Anglijos rinktinės nariai, nerealizavę baudinių – Marcusas Rashfordas, Bukayo Saka ir Jadonas Sancho.

Į situaciją sureagavo ir Anglijos rinktinės kapitonas Harry Kane`as, pasmerkęs tokį sirgalių išpuolį socialinėje erdvėje.

„Jie nusipelno palaikymo, o ne niekšiškų rasistinių užgauliojimų, – rašė H. Kane`as. – Trys vaikinai, kurie visą šią vasarą buvo nuostabūs rinktinėje, turėjo drąsos mušti baudinius, kai rungtynių svarba buvo milžiniška.“

„Jeigu įžeidinėjate mūsiškius socialiniuose tinkluose, pasakysiu tiek, kad nesate Anglijos sirgaliai ir mes jūsų nenorime“, – pridūrė puolėjas.

Gynėjas Tyrone`as Mingsas teigia, kad jį toks sirgalių išpuolis papiktino, tačiau nenustebino, mat problemos, susijusius su rasizmu socialiniuose tinkluose, pasiekė kritinį tašką.

„Tai, kad mano broliai yra rasistiškai užgauliojami dėl to, kad turėjo drąsos padėti savo šaliai, man kelia pasibjaurėjimą, bet tuo pačiu nestebina“, – teigė futbolininkas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt