Sportas

2021.07.12 19:57

Anglijos rinktinės saugo išpažintis: norėjo mušti baudinį, tačiau treneris pasirinko kitus

LRT.lt2021.07.12 19:57

Anglijoje nerimsta kalbos apie Europos čempionato finale įvykusią 11 metrų baudinių seriją, kurios metu anglai neįmušė trijų baudinių ir pralaimėjo italams.

Pirmieji du Anglijos rinktinės smūgiai nuo 11 m žymos buvo tikslūs, tačiau kitus tris pramušė visi trys po keitimo aikštėje pasirodę žaidėjai – Marcusas Rashfordas, Jadonas Sancho ir Bukayo Saka.

Lemiamą penktąjį baudinį atliko B. Saka, kuriam yra vos 19-iolika metų.

Po finalo kritikos iš futbolo legendos Roy Keane`o sulaukė labiau patyrusios Anglijos rinktinės žvaigždės, kurios tuo metu buvo aikštėje, bet smūgiuoti taip ir nesiryžo.

„Jeigu esi Sterlingas arba Grealishas, negali tiesiog atsisėsti ir žiūrėti, kaip jaunas vaikinas (Saka – LRT.lt) eina realizuoti baudinio prieš tave. To negali būti“, – laidoje sakė R. Keane`as.

„Negali vos 19-os metų jaunuoliui leisti mušti prieš tave. Jie turi daugiau patirties, ypač Sterlingas, kuris yra laimėjęs daugybę trofėjų“, – pridūrė airis.

Į R. Keane`o pastabą socialiniame tinkle sureagavo pats J. Grealishas, nesudalyvavęs baudinių serijoje.

„Aš sakiau (treneriui – LRT.lt), kad noriu mušti, – rašė J. Grealishas. – Treneris priėmė daug gerų sprendimų šio turnyro metu, ir šis vienas tokių. Tačiau aš nenoriu, jog žmonės galvotų, kad nenorėjau mušti baudinio, kai pats pasisiūliau.“

Po finalo apie baudinių serijai pasirinktus žaidėjus situaciją paaiškino Anglijos rinktinės treneris Garethas Southgate`as, kuris pačioje pratęsimo pabaigoje dėl baudinių į aikštę išleido M. Rashfordą ir J. Sancho.

„Aš dėl žaidėjų nusprendžiau pagal tai, kaip jie atrodė treniruotėse, niekas nepriėmė sprendimo savarankiškai. Mes laimime kartu kaip komanda, tad ir dabar pralaimėjome kartu. Tačiau kas liečia 11 metrų baudinių serijos pasirinkimą, tai yra visiškai mano atsakomybė“, – teigė strategas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt