Sportas

2021.07.12 17:16

Vandalizmo protrūkis Mančesteryje – išniekintas piešinys ant sienos su Anglijos rinktinės žvaigžde

LRT.lt2021.07.12 17:16

Anglijos futbolo rinktinės sirgaliai itin jautriai išgyveno nesėkmę Europos čempionato finale – vieni verkė iš liūdesio, o kiti savo pasipiktinimą liejo ant futbolininkų.

Po to, kai socialiniuose tinkluose pasipylė rasistiniai užgauliojimai, Mančesteryje vandalai savo neapykantą išliejo ant piešinio, kuriame buvo pavaizduotas Marcusas Rashfordas.

Jis ir dar du Anglijos rinktinės žaidėjai – Jadonas Sancho bei Bukayo Saka – pramušė 11 metrų baudinius. Italija triumfavo serijoje, o su pralaimėjimu nesusitaikę sirgaliai socialinėje erdvėje nusitaikė į minėtus futbolininkus.

Piešinys ant sienos su M. Rashfordo atvaizdu buvo išniekintas praėjus valandai po rungtynių.

Iš Anglijos žiniasklaidoje paskelbtų nuotraukų matoma, kad nepadorūs žodžiai ir ženklai, kurie buvo nupaišyti vandalų, dabar yra uždengti juodomis juostomis.

Ant Mančesteryje esančios kavinės sienos M. Rashfordo atvaizdą nutapė vietos menininkai. Žaidėją buvo norima pagerbti už iniciatyvą, kai jis į valdžios atstovus kreipėsi su prašymu pratęsti nemokamo maitinimo programą mažas pajamas gaunančių šeimų vaikams.

Kritikos gavusi britų valdžia tenkino M. Rashfordo prašymą, už kurį futbolininkas sulaukė didžiulio palaikymo visoje Anglijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt