Sportas

2021.07.12 12:21

Po pralaimėjimo Anglijoje – rasizmo protrūkis prieš baudinių neįmušusius žaidėjus

BNS, LRT.lt2021.07.12 12:21

Nuo meilės iki neapykantos – tik vienas žingsnis.

Tuo savo kailiu galėjo įsitikinti Anglijos rinktinės futbolininkai, kurie sekmadienį pralaimėjo „Euro 2020“ finale Italijos komandai.

Finale tarp anglų ir italų vyko atkaklus mačas, o nugalėtoją išaiškino 11 metrų baudinių serija. Joje geriausiai sekėsi italams, o lemiamus tris baudinius neįmušę juodaodžiai Anglijos rinktinės žaidėjai – Jadonas Sancho, Marcusas Rashfordas ir Bykayo Saka – sulaukė itin aršios reakcijos iš sirgalių.

Socialiniuose tinkluose jų atžvilgiu pasipylė rasistiniai užgauliojimai, o dėl tokių įvykių teko įsikišti ir pačiam Jungtinės Karalystės premjerui Borisui Johnsonui.

„Anglijos rinktinės žaidėjai nusipelno pagerbimo kaip herojai, o ne sulaukti rasistinių užgauliojimų socialinėje erdvėje. Tie, kurie taip elgiasi, turėtų gėdytis“, – rašė premjeras.

Tokią sirgalių reakciją pasmerkė ir Anglijos futbolo asociacija (FA).

„Aiškiau pasakyti, kad tokiems sirgaliams vietos tarp Anglijos rinktinės gerbėjų nėra, mes negalime. Darysime viską, kad palaikytume žaidėjus ir sieksime bausmių tokiems sirgaliams“ – rašoma FA pranešime.

Lemiamą baudinį pramušusio B. Sakos socialinio tinklo „Instagram“ profilį tiesiog užplūdo rasistinės žinutės. Po paskutiniu futbolininku įrašu buvo palikta virš 170 tūkst. komentarų, o nemaža dalį jų sudarė dedamas beždžionės atvaizdas.

Londono policija per tviterį parašė, kad pareigūnams „žinoma apie virtinę įžeidžiamų ir rasistinių komentarų socialiniuose tinkluose, nukreiptų prieš futbolininkus po "Euro 2020" finalo.

Tuo tarpu konservatorių įstatymų leidėjas Tomas Tugendhatas pareikalavo, kad socialinių tinklų bendrovės imtųsi veiksmų.

„Socialinė žiniasklaida turi algoritmus, parenkančius jums reklamas, bet nestabdo rasistinių įžeidimų prieš kai kuriuos pavyzdingus jaunuolius“, – piktinosi parlamentaras.

„Tai rašantieji yra apgailėtini ir nusipelno būti nustatyti bei sulaukti viešų pasekmių. Tai skelbiantieji pelnosi iš neapykantos“, – perspėjo T. Tugendhatas.

Kai kurios įžeidžiamos žinutės atrodė gautos ne vien iš Anglijos vienuolikės gerbėjų. B. Saka sulaukė rasistinių įžeidimų su grotažyme „forza italia“ („Pirmyn, Italija“).

Anglijos atakuojantis saugas Raheemas Sterlingas irgi sulaukė daugybės jaustukų su beždžionėlėmis, socialinių tinklų vartotojams jį apkaltinus sukčiavimu išprovokavus teisėją skirti baudinį per trečiadienį vykusias čempionato pusfinalio rungtynes, kuriose susitiko Anglijos ir Danijos futbolininkai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt