2021.07.12 08:34

Lemiamus baudinius neįmušusių anglų treneriui teko aiškintis dėl savo pasirinkimo

LRT.lt2021.07.12 08:34

Anglija sekmadienį pirmą kartą istorijoje žaidė Europos futbolo čempionato finale, tačiau savo sirgalių akivaizdoje jiems teko nuryti karčią piliulę.

Garetho Southgate`o auklėtiniai jau antrąją dvikovos minutę išsiveržė į priekį, tačiau vėliau leido rezultatą italams išlyginti. Pagrindinis laikas baigėsi lygiosiomis 1:1, o galiausiai viskas nusikėlė į pratęsimą ir 11 metrų baudinių seriją.

„Mes buvome labai gerai pasiruošę ir puikiai pradėjo rungtynes, tačiau nepavyko to gero starto paversti pergale.

Mano vyrukai sukūrė puikių atsiminimų iš šio čempionato. Žinoma, pralaimėti finale yra ypatingai sunku. Mes jaučiame nusivylimą, nes tokio kalibro titulus laimėti galimybių yra itin mažai. Tačiau kuomet pasižiūrėsime, ką mes nuveikėme, tuo turėtume didžiuotis“, – po pralaimėto finalo kalbėjo Anglijos rinktinės treneris.

Baudinių serijos metu pirmieji smūgiavo italai, D. Berrardi tai darė sėkmingai. Į tai taikliu smūgiu atsakė ir H. Kane`as. A. Belotti buvo antrasis iš italų pusės, tačiau jo smūgį atrėmė J. Pickfordas. H. Maguire`as pasiuntė itin galingą smūgį ir išvedė anglus į priekį.

Kitas smūgio atlikti stojo L. Bonnuci, kurio smūgis buvo taiklus. Trečiasis iš anglų pusės smogė M. Rashfordas, tačiau jo smūgis skriejo tiesiai į vartų virpstą ir rezultatas tapo lygus.

Ketvirtuoju smūgiu F. Bernardeschi išvedė italus į priekį, o J. Sancho smūgis buvo atremtas italų vartininko. J. Pickfordas ir vėl išsaugojo anglų viltis ir atrėmė 5-ą italų smūgį, kurį atliko Jorginho.

Lemiamo baudinio stojo mušti jaunasis B. Saka, bet jo smūgį atrėmė G. Donnarumma ir išplėšė pergalę italams.

Tiek M. Rashfordas, tiek J. Sancho į aikštę buvo įleisti pratęsimo pabaigoje ir jų pagrindinė užduotis buvo eiti smūgiuoti 11 metrų baudinių serijoje.

Po dvikovos G. Southgate`ui teko aiškintis dėl savo pasirinkto 11 metrų baudinius mušusių žaidėjų sąrašo.

„Aš dėl žaidėjų nusprendžiau pagal tai, kaip jie atrodė treniruotėse, niekas nepriėmė sprendimo savarankiškai. Mes laimime kartu kaip komanda, tad ir dabar pralaimėjome kartu. Tačiau kas liečia 11 metrų baudinių serijos pasirinkimą, tai yra visiškai mano atsakomybė“, – teigė Anglijos rinktinės treneris.