2021.07.11 21:32

Italų triumfas Londone: „Azzurri“ po baudinių serijos tapo Europos futbolo čempionais

LRT.lt2021.07.11 21:32

Italai neleido triumfuoti anglams namuose – ankstyvą Anglijos rinktinės šaltą dušą atlaikę italai triumfavo Londone ir po 53 metų pertraukos tapo Europos čempionais.

Pagrindinis rungtynių laikas ir pratęsimas baigėsi lygiosiomis 1:1, o baudinių serijos metu 3:2 triumfavo Italijos futbolo rinktinė.

Italai Europos čempionate pastarąjį kartą triumfavo tik 1968 m., tad šis apdovanojimas buvo itin lauktas.

Italų rinktinė taip pat pratęsė ir nepralaimėtų rungtynių seriją iki 34.

Anglai ir toliau liko be apdovanojimo Europos čempionatuose. Pirmą kartą istorijoje į finalą patekę anglai ir toliau turės laukti didžiojo apdovanojimo – pastarąjį kartą anglai triumfavo tik 1966 m. pasaulio čempionate.

Baudinių serijos metu pirmieji smūgiavo italai, D. Berrardi tai darė sėkmingai. Į tai taikliu smūgiu atsakė ir H. Kane`as. A. Belotti buvo antrasis iš italų pusės, tačiau jo smūgį atrėmė J. Pickfordas. H. Maguire`as pasiuntė itin galingą smūgį ir išvedė anglus į priekį.

Kitas smūgio atlikti stojo L. Bonnuci, kurio smūgis buvo taiklus. Trečiasis iš anglų pusės smogė M. Rashfordas, tačiau jo smūgis skriejo tiesiai į vartų virpstą ir rezultatas tapo lygus.

Ketvirtuoju smūgiu F. Bernardeschi išvedė italus į priekį, o J. Sancho smūgis buvo atremtas italų vartininko. J. Pickfordas ir vėl išsaugojo anglų viltis ir atrėmė 5-ą italų smūgį, kurį atliko Jorginho.

Lemiamo baudinio stojo mušti jaunasis B. Saka, bet jo smūgį atrėmė G. Donnarumma ir išplėšė pergalę italams.

Viskas šiose rungtynėse prasidėjo taip staigiai, kad sumirksėję žiūrovai pirmąjį įvartį galėjo ir pražiopsoti.

Jau antrą minutę į greitą ataką pasileido anglai su Harry Kane`u priešakyje.Tuomet kamuolys atiteko Kieranui Trippierui, kuris atliko tolimą perdavimą italų baudos aikštelėje esančiam Luke`ui Shaw, kuris staigiai pasiuntė kamuolį į italų vartus iš artimo nuotolio.

Kaip skelbia UEFA, tai buvo greičiausias įvartis Europos čempionato finalų istorijoje – jam prireikė vos 1 min. ir 57 sek. Taip pat, tai buvo pirmasis L. Shaw įvartis atstovaujant Anglijos rinktinei.

Atrodė, kad įvartis dar labiau pažadino anglus, kurie padidino spaudimą prie italų rinktinės vartų, tiesa, daugiau itin pavojingų progų jie nesukūrė.

Tik pirmajam kėliniui einant į pabaigą pamažu atsigauti pradėjo Italijos rinktinė, kuri ėmė bandyti anglų gynybą įveikti smūgiais iš toli, o taip pat ir laisviau judino kamuolį aikštėje, tačiau itin pavojingų progų italams susikurti taip ir nepavyko.

Antrajame kėlinyje emocijos kunkuliuoti ėmė iš karto. Dvi geltonos kortelės italų futbolininkams buvo parodytos per pirmąsias 10 minučių antrajame kėlinyje.

Tačiau tai nenumušė italų ūpo, kurie ėmėsi kurtis vis pavojingesnes progas prie anglų vartų.

61 min. itin pavojingą progą susikūrė italai – galingą smūgį tiesiai į anglų vartus pasiuntė F. Chiesa, tačiau smūgį atremti sugebėjo Anglijos rinktinės vartininkas J. Pickfordas.

Italų šturmas galiausiai davė vaisių.

67 min. italai atliko kampinį, pirmasis smūgis galva buvo atremtas, tačiau L. Bonucci sureagavo pirmasis, pasinaudojo kilusia sumaištimi ir pelnė įvartį. Kaip rašo UEFA, L. Bonucci tapo vyriausiu žaidėju pelniusiu įvartį Europos čempionatų finale (34 metai ir 71 diena).

Skaudų praradimą patyrė italai 86-ą minutę – su varžovais skausmingai susidūręs Federico Chiesa susitikimo tęsti nebegalėjo ir jį pakeitė Federico Bernardeschi.

Likusi antrojo kėlinio dalis įvarčių nepadovanojo, nors italai ir buvo stipriai padidinę spaudimą, ir ekipos buvo priverstos keliauti į pratęsimą.

Pirmajame pratęsimo kėlinyje abi ekipos susikūrė pavojingų progų, bet vartai liko „sausi“.

Antrojo pratęsimo kėlinio metu kiek aktyviau atrodė anglai, nors itin pavojingų progų turėjo ir Italijos rinktinės futbolininkai, bet visos jų pastangos buvo bevaisės – nugalėtojui išaiškinti prireikė 11 metrų baudinių serijos.

Rungtynių eiga:

Pratęsimo neužteko – nugalėtojas spręsis baudinių serijos metu.

114 min. Į J. Grealishą įsirėžia Jorginho ir užsidirba geltoną kortelę.

108 min. Gaisrą prie Italijos rinktinės vartų gesina G. Donnarumma.

107 min. Baudos smūgį tiesiai į anglų vartininką pasiunčia F. Bernardeschi, kuris jį galiausiai sugeba sugriebti.

106 min. Geltoną kortelę užsidirbo H. Maguire`as.

104 min. Kokia proga! Italai atlieka perdavimą tiesiai į baudos į aikštelę ir tik puikios J. Pickfordo reakcijos dėka pasiseka apsiginti anglams.

98 min. Į aikštę žengia sirgalių numylėtinis Jackas Grealishas.

97 min. Galingas K. Phillipso smūgis link italų vartų skrieja pro šalį.

Vienintelį įvartį antrajame kėlinyje pelnė italai po L. Bonucci smūgio, kuris išlygino rezultatą. Finale prireiks pratęsimo.

90+6 min. Itin grubiai oponentą sustabdęs G. Chiellini gauna geltoną kortelę.

90 min. Teisėjas prideda 6 minutes papildomo laiko.

87 min. Žaidimą trumpam pertraukia į aikštę įsiveržęs sirgalius.

85 min. Geltoną kortelę užsidirba L. Insigne, o skausmingai su varžovais susidūręs F. Chiesa palieka aikštę.

79 min. Italų kamuolio kontrolė kyla iki 64 proc.

74 min. Kokia proga! Į priekį vienas prieš vieną prieš anglų vartininką išbėgo ir fantastiško perdavimo iš L. Bonucci sulaukė D. Berardi, tačiau jo smūgis vienu lietimu skrieja virš vartų.

67 min. ĮVARTIS! Italai lygina rezultatą – kamuolį į vartus pasiuntė L. Bonucci. Italai atliko kampinį, pirmasis smūgis galva buvo atremtas, tačiau L. Bonucci sureagavo pirmasis ir pelnė įvartį. Kaip rašo UEFA, L. Bonucci tapo vyriausiu žaidėju pelniusiu įvartį Europos čempionatų finale.

64 min. Anglai kuriasi pavojingą progą! Kampinį pakėlė anglai, o jo priešakyje buvo J. Stones`as, kuris pasiuntė kamuolį link vartų galva, tačiau jis buvo kiek netaiklus.

61 min. Kokia proga! Galingą smūgį tiesiai į anglų vartus pasiuntė F. Chiesa, tačiau smūgį atremti sugebėjo Anglijos rinktinės vartininkas J. Pickfordas. Tai tikriausiai pavojingiausia italų susikurta proga šiose rungtynėse.

57 min. Kokia proga! F. Chiesa įsiveržia į anglų baudos aikštelę ir jo smūgį jau atremti turi Anglijos rinktinės vartininkas.

55 min. R. Sterlingą griauna L. Bonucci ir už tai yra baudžiamas geltona kortele.

51 min. Galingą baudos smūgį paleidžia L. Insigne, tačiau kamuolys skrieja virš anglų vartų.

47 min. Geltoną kortelę užsidirbo N. Barella.

Pirmajame kėlinyje staigiai į priekį išsiveržę anglai pirmauja – 1:0.

45+4 min. Pirmą kėlinį užbaigia netaiklus L. Bonucci smūgis iš labai tolimos distancijos.

45+1 min. Du bandymus atlieka italai – pastarąjį bandymą atlieka M. Veratti, bet kamuolį užtikrintai gaudo J. Pickfordas.

42 min. Baudos smūgį link anglų vartų atlieka M. Veratti, kuris bando pasiųsti perdavimą į baudos aikštelę, bet kovą „antrajame aukšte“ laimi anglai.

36 min. Pavojingą progą iškart susikuria ir anglai. L. Shaw pergudrauja italų gynėjus ir pasiunčia aštrų perdavimą į italų baudos aikštelę, tačiau italai apsigina.

35 min. Pavojinga proga. Aštrų smūgį iš toli paleidžia F. Chiesa, tačiau jo smūgis skrieja šalia anglų vartų.

26 min. Medikai šalia aikštės pagalbą suteikė susižeidusiam Jorginho, bet jis grįžo į aikštę.

15 min. Spaudimas prie italų vartų didėja – anglai atliko dar vieną kampinį. O „Wembley“ stadioną ir toliau prausia lietus.

13 min. Kampinį prie italų vartų atlieka anglai, bet kamuolį tvirtai gaudo G. Donnarumma.

8 min. l. Insigne atlieka baudos smūgį link anglų vartų, tačiau kamuolys skrieja per aukštai.

2 min. ĮVARTIS!!! Įspūdingas anglų startas. Greitoje atakoje įvartį pelno Luke`as Shaw, kuris sulaukė tolimo perdavimo į baudos aikštelę iš K. Trippiero. Kaip skelbia UEFA, tai yra greičiausias Europos čempionatų įvartis (1 min. ir 57 sek.), o taip pat ir pirmasis L. Shaw įvartis atstovaujant Anglijos rinktinei.