Sportas

2016.08.08 08:43

Rezervų pasilikusi R. Meilutytė dėl rezultato galvos nesuko

Jaunius Sarapanas, DELFI.lt2016.08.08 08:43

22.29 val. – tokiu beprotiškai vėlyvu laiku į Rio de Žaneiro olimpinį baseiną šokti teko Rūtai Meilutytei. Bet 19-metė lietuvė su organizatorių iššūkiu susitvarkė be didesnio vargo ir pateko į antrąjį savo karjeros olimpinių žaidynių finalą. „Šiandien buvo svarbus ne laikas, o procesas – juo esu patenkinta“, – kalbėjo pusfinalyje ketvirtą rezultatą užfiksavusi „auksinė žuvelė“.  

Olimpinės čempionės titulą ginanti R. Meilutytė pirmajame 100 metrų plaukimo krūtine pusfinalyje varžėsi kartu su amžina savo konkurente Julija Jefimova, kuriai Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) žalią šviesą į žaidynes atvėrė tik jų išvakarėse. „Aš sutinku su jomis“, – paklausta apie JAV plaukikių pasisakymus, kad į dopingo skandalus įsivėlusi Julija neturėtų dalyvauti olimpiadoje, sutiko lietuvė.

Visgi ji prisipažino, kad plaukimas šalia Rusijos atstovės sunkumų nesudarė. Tai ji pademonstravo atlikusi puikų startą ir pirmavusi daugiau nei pusę distancijos. Tačiau finišo tiesiojoje jau teko į priekį užleisti tradiciškai spurtavusią 24-erių metų J. Jefimovą. Lietuvos plaukikės laikas buvo 0,09 sek. prastesnis už rytinį – 1:06,44 min. „Kelios dešimtys šimtųjų yra labai mažai, bet pats procesas buvo kažkiek gražesnis, geriau jaučiausi vandenyje, o tai yra geras ženklas, nes su kiekviena diena jaučiuosi vis geriau. Labai tikiuosi, kad rytoj bus dar geriau“, – savo pasirodymą vertino R. Meilutytė.

„Kadangi čia yra 100 metrų, tai turi atiduoti visas jėgas per šią distanciją. Aišku, tai nebuvo šimtaprocentinis mano plaukimas, bet aš džiaugiuosi, nes buvau labiau atsipalaidavusi nei ryte. Paskutiniai 15 metrų niekada nebuvo mano stipriausia plaukimo dalis – aš visada pradedu greitai ir bandau išsilaikyti ant to tempo. Bandysiu rytoj tuos 15 metrų geriau suplaukti ir tas mažas klaideles, kurias padariau, ištaisyti“, – pridėjo šios rungties pasaulio rekordininkė.

Į finalą ji pateko su ketvirtu laiku, nes be J. Jefimovos (1:05,72 min.) lietuvę dar aplenkė antrame pusfinalyje plaukusios 19-metė amerikietė Lilly King (1:05,70 min.) ir 23-ejų metų kinė Shi Jinglin (1:06,31 min.).

„Kiekviename takelyje yra vandens – nesvarbu, koks numeris šalia jo“, – dėl starto pozicijos galvos per daug nesuko R. Meilutytė.

Visgi kovoti dėl medalių mūsiškei reikės dar vėlesniu laiku – pirmadienį 22.54 val. vietos laiku (Lietuvoje tuo metu jau bus antradienio 4.54 val. ryto). Ar sunku plaukti taip vėlai?

„Nepasakyčiau. Būtų sunkiau, jei reikėtų anksti ryte. Bet tai nėra didžiulė problema, nes mes visos esame toje pačioje situacijoje. Visos esame lygios“, – aiškino Plimute gyvenanti kaunietė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt