Sportas

2021.07.11 15:29

Istorinis pasiekimas: Butvilas triumfavo Vimbldono jaunių dvejetų turnyro finale

LRT.lt2021.07.11 15:29

16-metis Edas Butvilas (ITF-51) kartu su Ispanijos tenisininku Alejandro Manzanera Pertusa (ITF-18) pasiekė istorinę Lietuvos teniso pergalę Vimbldono jaunių dvejetų turnyro finaliniame susitikime.

Lietuvio ir ispano duetas 6:3, 6:4 įveikė Jordanijos tenisininko Abedallah Shelbayh (ITF-41) ir Ispanijos atstovo Danielu Rinconu (ITF-5) porą.

Pirmajame sete lietuvio atstovaujamas duetas realizavo visus savo padavimus, varžovai vieno iš savųjų padavimų metu pralaimėjo ir E. Butvilas su ispanu pirmąjį setą laimėjo rezultatu 6:3.

Antrajame sete situacija vystėsi panašiai. Nors lietuvio pora ir pralaimėjo savo padavimą ir po 6 geimų rezultatas buvo lygus, tačiau tuomet užtikrintai savo padavimo metu žaidę lietuvis ir ispanas triumfavo jaunių dvejetų turnyro finale.

Be E. Butvilo jaunių „Didžiojo kirčio“ varžybose titulą iškovojęs yra tik Ričardas Berankis – jam tai pavyko padaryti 2007 m. „US Open“ turnyre.

E. Butvilas tapo pirmuoju lietuviu, kuriam pavyko laimėti Vimbldono jaunių dvejetų turnyro nugalėtojo titulą.

Vienetų jaunių varžybose E. Butvilas pasirodymą užbaigė antrajame rate, kai 6:7 (4:7), 6:7 (6:8) nusileido Šiaurės Makedonijos tenisininkui Kalinui Ivanovskiui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt