Sportas

2016.08.08 00:05

Apie J. Jefimovą kalbėti nepanorusi R. Meilutytė: viskas – ramu

Sekmadienio popietę Rio de Žaneiro olimpiniame baseine startavo didžiausia Lietuvos viltis 19-metė Rūta Meilutytė. Ir startas buvo toks, kokio tikėjosi „auksinės žuvelės“ treneris – ramus, bet užtikrintas, pataupant jėgas vėlyvą vakarą vyksiančiam pusfinaliui. „Esu patenkinta“, – po finišo DELFI prisipažino R. Meilutytė.

Šeštajame 100 metrų krūtine plaukime dalyvavusi olimpinė čempionė iš Lietuvos nuo pat šuolio į baseiną buvo priekyje, tačiau paskutinėje distancijos dalyje į priekį praleido geriausio šio sezono rezultato savininkę ir pirmą vietą atrankoje užėmusią bendraamžę amerikietę Lilly King (1:05,78).

Tarp šių dviejų sportininkių dar įsiterpė 24-erių metų rusė Julija Jefimova (1:05,79) ir kita JAV atstovė Katie Meili (1:06,00). Tuo metu mūsiškės laikas – 1:06,35 min.

„Apie Juliją Jefimovą nekalbės“, – Lietuvos žurnalistus informavo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir šalies olimpinės rinktinės komunikacijos vadovė Goda Smilingytė.

„Ryte visada sunkiau parodyti labai gerą rezultatą, ypač man, bet džiaugiuosi šiuo laiku. Manau, kad viskas – pagal planą, todėl kaupsiu jėgas vakarui ir bandysiu pasirodyti kuo geriau“, – apie savo pirmąjį startą pasakojo R. Meilutytė.

„Laikas nėra blogas, keliauju į pusfinalį ketvirtu takeliu – irgi nėra blogai, nes pusfinalyje turėsiu gerą takelį. Viskas ramu ir pagal planą“, – nedaugiažodžiavo lietuvė.

Pusfinalio pirmas plaukimas prasidės pirmadienį 4:29 val. , antrasis – 4:37 val., o kova dėl medalių vyks antradienį 4:54 val. Lietuvos laiku. Prieš šiuos starus R. Meilutytė įgijo geros patirties – galėjo plaukti šalia akimirksniu į elitą prasibrovusios amerikietės L. King, kuriai dauguma šioje rungtyje žada aukso medalį.

„Gerai ryte plaukti su stipriausiomis savo varžovėmis, kad tai nebūtų kažkas naujo vakare. Smagu matyti, kad ji labai gerai plaukia ir bus įdomu varžytis vakare su ja ir kitomis plaukikėmis“, – į priekį jau žvelgė Lietuvos olimpinė viltis.

Prieš šį startą jos treneris Jonas Ruddas atskleidė, kad Rūtos tikslas atrankoje – pataupyti jėgas vėlyvam pusfinalio plaukimui, o jame užfiksuoti gerą rezultatą, kad finale būtų galima plaukti geresniame takelyje. Turbūt R. Meilutytė vakare tikisi geresnio rezultato?

„Žinoma. Bet koks jis bus – nežinau“, – trumpai atsakė ji.