Sportas

2016.08.07 20:34

E. Stanionis pergalingai pradėjo olimpinį bokso turnyrą Brazilijoje

BNS 2016.08.07 20:34

Pergalingai XXXI vasaros olimpinių žaidynių bokso turnyrą pradėjo 21-erių metų Europos čempionas Eimantas Stanionis.

Sekmadienį pirmoje svorio kategorijos iki 69 kg turnyro kovoje Lietuvos boksininkas 3:0 (30:27, 30:27, 30:27) nugalėjo praėjusių metų pasaulio pirmenybių bronzos medalininką 28-erių kiną Wei Liu ir atsirevanšavo jam už pralaimėjimą planetos čempionato ketvirtfinalyje.

„Prieš debiutą olimpiadoje didesnio jaudulio, negu įprastai, prieš kovą nebuvo. Svarbiausia buvo papulti tarp geriausių pasaulio boksininkų ir ta įtampa sumažėjo. Aišku, tai labai atsakingos varžybos ir visi jaudinasi prieš kovą, ne išimtis ir aš, – po pergalingo debiuto olimpiadoje Lietuvos bokso federacijai sakė E. Stanionis. – Svarbiausia, kad pavyko revanšas. Sekėsi tikrai gerai ir kova vyko pagal planą, kokį buvome numatę su treneriu – pataikiau daugiau smūgių, buvau tikslesnis, puikiai pavyko ir apsiginti. Laimėti padėjo sportinis pyktis ir noras atsirevanšuoti, nes pernai kinas man užkirto kelią pasaulio čempionato medalio link. Prieš kovą peržiūrėjau pasaulio čempionato ketvirtfinalio vaizdo įrašą ir padariau išvadas bei tinkamai nusiteikiau kovai. Pykčio pridėjo ir revanšo siekimas, nes revanšas bokse – labai saldus“.

Olimpinių žaidynių aštuntfinalyje E. Stanionis ketvirtadienį kovos su ispanu Ndiaye Sissokho arba su uzbeku Šachramu Gijasovu.