Sportas

2021.07.09 15:13

LTOK patikslino žinias iš Japonijos dėl užsikrėtusio Lietuvos olimpiečio: pakartotinis testas – neigiamas

LRT.lt2021.07.09 15:13

Vieno iš Hiracukoje esančių Lietuvos olimpiečių koronaviruso testas yra teigiamas, praneša Japonijos žiniasklaida.

„Kyodo News“ praneša, kad Hiracukos miestas informuoja, jog koronavirusas buvo nustatyas vyrui plaukikui, kuriam yra apie 30 metų.

Rašoma, kad plaukiko testas buvo neigiamas tik atvykus į oro uostą, bet PGR testas, atliktas Hiracukoje, jau buvo teigiamas.

Tiesa, penktadienį po pietų atliktas dar vienas testas vėl buvo neigiamas. Tai LRT TELEVIZIJAI patvirtino LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. Jos teigimu, tikimasi, kad greitu metu treniruotės bus atnaujintos.

Skelbiama, kad sportininkui bus atliktas dar vienas papildomas testas šeštadienį.

„Japonijos žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija apie Lietuvos plaukimo rinktinėje nustatytą Covid-19 atvejį nėra teisinga.

Kiekvieną rytą visiems Lietuvos delegacijos nariams atliekami antigeno testai. Šiandien vieno iš sportininkų testas parodė abejotiną rezultatą, todėl atletas buvo išvežtas į ligoninę PGR testui. Šis buvo neigiamas.

Šeštadienio rytą Japonijos laiku sportininkui bus atliktas dar vienas PGR testas, kurio rezultatus pranešime“, – rašoma LTOK pranešime.

LRT.lt kiek anksčiau susiekus su Lietuvos plaukimo federacijos generaliniu sekretoriumi Emiliu Vaitkaičiu šis teigė, kad jokios informacijos apie galimus užsikrėtimo atvejus tarp Lietuvos plaukikų neturi.

Taip pat portalas sports.ru praneša, kad koronavirusas buvo nustatytas ir Izraelio olimpinės delegacijos nariui. Jam koronavirusinė infekcija buvo patvirtinta dar oro uoste.

Kaip rašė LTOK.lt Tokijo olimpinėms žaidynėms besiruošianti Lietuvos olimpinė rinktinė po truputį renkasi Japonijoje. Pirmoji stotelė – Hiracukos miestas, kuriame didžiosios dalies Lietuvos sportininkų laukia aklimatizacijos stovykla. Pirmieji trečiadienį čia apsigyveno plaukikai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt