Sportas

2016.08.05 09:14

Rio de Žaneire prasideda vasaros olimpinės žaidynės

Marius Andrijauskas, LRT RADIJAS, LRT.lt, LRT TV naujienų tarnyba2016.08.05 09:14

Rio de Žaneire naktį iš penktadienio į šeštadienį bus uždegta olimpinė ugnis, skelbsianti vasaros žaidynių pradžią. Brazilijos gyventojų nuotaikos dabar – kur kas prastenės nei tuomet, kai šaliai atiteko teisė priimti svarbiausią sporto renginį.

Čia – gili politinė ir ekonominė krizė, prezidentei rengiamas apkaltos procesas, Rio de Žaneire vyksta daugiatūkstantiniai antikorupciniai protestai. Miestą, kuriame gausu smurtinių nusikaltimų, valdo narkotikų gaujos. Zikos virusą šiomis dienomis nustelbė pavojų sveikatai keliantis užterštumo lygis ir šiukšlės vandenyse, kuriuose teks varžytis beveik pusantro tūkstančio sportininkų. Žaidynes užgožia ir Rusijos dopingo skandalas. 

Kai Rio de Žaneirą lydi toks įvaizdis, organizatorių vėlavimas įrengiant svarbiausius olimpinius objektus atrodo nereikšmingas. Tačiau Brazilija žada pasistengti, kad pirmą kartą Pietų Amerikoje vykstančios, įspūdingos gamtos apsuptos žaidynės įsimintų ilgai. 

Šį vakarą neverta tikėtis brangių specialiųjų efektų – olimpiados atidarymo ceremonija kainuos dešimtis kartų mažiau nei Londone ar Pekine ir kvies atsigręžti į supančią aplinką. Iš Graikijos atkeliavusią olimpinę ugnį Marakanos stadione turėtų uždegti futbolo legenda Pele, paskelbsiantis žaidynių pradžią. 

Per kitas septyniolika dienų Rio de Žaneiro rūpesčius paslėps sportininkų pasirodymai.

Vasaros olimpinėse žaidynėse dalyvaus per 10 tūkstančių sportininkų iš daugiau kaip 200 valstybių. Bus išdalinti 306 medalių komplektai. Lietuvai žaidynėse atstovaus 67 sportininkai, atstovaujantys 15 sporto šakų.

D. Gudzinevičiūtė: tai gali būti vienos geriausių žaidynių

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė mano, kad šios žaidynės gali būti vienos geriausių Lietuvai. Daina Gudzinevičiūtė LRT RADIJUI sako, kad Lietuvos olimpinėje rinktinėje yra ne tik ryškių žvaigždžių, bet ir galinčių nustebinti sportininkų, iš kurių mažiau sportu besidomintys žmonės dar nesitiki aukštų rezultatų.

„Žinoma, kad tikimės rezultatų. Tikimės, kad mūsų sportininkai parodys, kam jie taip sunkiai ir ilgai ruošėsi. Lietuva patirs begalę emocijų stebėdami startus ir, be abejo, pasididžiavimą, matydami bekylančią savo vėliavą virš apdovanojimų pakylos. [...] Turime pirmo ryškumo žvaigždžių. Mūsų rinktinė labai pajėgi, jauna ir perspektyvi. Mano skaičiavimu, tai gali būti vienos geriausių žaidynių“, – prognozavo Lietuvos Tautinio olimpinio komiteto prezidentė.

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, Lietuvos olimpiečiai tuščiomis negrįžo nė karto: iškovotas 21 medalis, iš jų 6 aukso, 5 sidabro, 10 bronzos, o per visą vasaros olimpinių žaidynių istoriją į Lietuvą parskraidintas ar parvežtas net 81 medalis – 30 aukso, 24 sidabro, 27 bronzos.

Kaip LRT RADIJUI sakė Vilniaus gatvėse kalbinti žmonės, jie olimpiadą dėl lietuviams nepatogaus transliacijų laiko žiūrėti ketina žiūrėti namuose. Tuo metu kauniečiai visus lietuvių startus stebėti galės olimpiniame miestelyje, kuris įsikūręs šalia Kauno rotušės

Populiariausi