Naujienų srautas

Sportas2016.08.05 08:19

Amerikiečiai įsitikinę, kad jų žvaigždynui įkąsti gali ir Lietuva

basketnews.lt 2016.08.05 08:19

„Kas laimės olimpinių žaidynių auksą? Yra vienintelis spėjimas – JAV rinktinė“, – savo šalies rinktine neabejoja olimpiados baigtį pamėginęs prognozuoti NBC analitikas Billas Leopoldas.

Su apžvalgininko nuomone sunku nesutikti, turint galvoje, kad Mike`o Krzyzewski kariauną sudaro pirmo ryškumo NBA žvaigždynas. 

Tačiau Leopoldas apžvelgė ir tamsiuosius olimpinių žaidynių arkliukus. Komandas, kurios potencialiai gali įkąsti dukart iš eilės olimpiniams čempionams. Tarp jų NBC apžvalgininkas nepamiršo įtraukti ir Lietuvos.

„Komanda, visada metanti iššūkį JAV rinktinei. Lietuviai drąsiai gali kovoti su visomis komandomis olimpiniame turnyre. Skirtingai nei NBA, kai atkrintamosiose, kur serija vyksta iki keturių pergalių, čia pakanka sėkmės viename mače ir tokios komandos kaip JAV, Ispanija ar Prancūzija gali būti išmestos. 

Naujoji Lietuvos rinktinės karta su Jonu Valančiūnu ir Domantu Saboniu priešakyje gali atvesti šią šalį į naujas aukštumas“, – apie lietuvius rašo NBC.

Tiesa, Jono Kazlausko auklėtiniai, kartu su Argentina, pažymimi prie vertų paminėjimo komandų. Gerokai aiškiau apibrėžiamos Ispanijos ir Prancūzijos rinktinių galimybės.

Anot Leopoldo, dėl vietos finale turėtų konkuruoti Ispanijos ir Prancūzijos krepšininkai, o didesnes galimybes NBC apžvalgininkas suteikia Vincento Collet auklėtiniams.

„Be JAV rinktinės tai yra geriausią startinį penketą turinti komanda. Prie NBA žvaigždžių Tony Parkerio, Nicolo Batumo, Boriso Diaw pridėkime Rudy Gobertą ir Eurolygos MVP Nando De Colo – tai grėsmingas startinis penketas.

Gobertas yra geriausiai besiginantis vidurio puolėjas, įskaitant net ir JAV rinktinę. Tačiau prancūzų gynėjams sunkiai seksis sulaikyti vikresnius varžovų krepšininkus. Parkeris jau nebėra toks greitas ir olimpinėse žaidynėse ginantis jis strigs taip pat, kaip strigo ir NBA sezone ginantis prieš Kyrie Irvingą ar Ricky Rubio“, – rašė Leopoldas.

„Ispanams labai truks Serge`o Ibakos ir Marco Gasolio, kurių rinktinėje šįmet nebus. Ispanija turi vieną geriausių pasaulio aukštaūgių Pau Gasolį, tačiau būkite tikri – jo vieno pastangų pastumti JAV rinktinės uolą tikrai nepakaks. 

Bet ispanai turi daugiau resursų – Rudy Fernandezas, Nikola Mirotičius, Rubio. Jei svarbiausias ispanų faktorius Gasolis sugebės įjungti aukščiausią pavarą trims savaitėms, mes vėl galime pamatyti finalą tarp JAV ir Ispanijos“, – rašė apžvalgininkas.

Amerikiečiai A grupėje susitiks su Venesuelos, Serbijos, Prancūzijos, Australijos bei Kinijos krepšininkais. B grupėje, kurioje žais ir Lietuva, varžysis Nigerija, Argentina, Kroatija, Brazilija ir Ispanija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi