Sportas

2016.08.05 08:19

2020 m. OŽ papildys 5 naujos sporto šakos

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.08.05 08:19

Į kitų vasaros olimpinių žaidynių (OŽ), 2020-tais metais vyksiančių Tokijuje, programą įtrauktos 5 naujos sporto šakos. Tai patvirtinta Rio de Žaneire vykusioje Tarptautinio olimpinio komiteto generalinėje asamblėjoje.

„Šiandien olimpinis komitetas patvirtino, kad į 20020 metų Tokijo olimpinių žaidynių programą įtraukiamos 5 sporto šakos. Tai beisbolas vyrams ir softbolas moterims, karatė, riedlentės, banglentės ir laipiojimas. Šios sporto šakos tampa olimpinėmis sporto šakomis“, – teigia TOK sporto direktorius Kitas Mcconnellas.

Beisbolas į olimpines žaidynes sugrįš po 12 metų pertraukos. Šis sportas buvo olimpinėse žaidynėse nuo Barselonos 1992-aisias iki Pekino 2008-taisiais. Vyrų beisbolo ir moterų softbolo varžybose dalyvaus po šešias komandas.

80 karatė atstovų varžysis kata ir kumitė rungtyse, tiek pat dalyvių jėgas išmėgins ir riedlenčių sporte. Banglenčių ir laipiojimo varžybose turėtų dalyvauti po 40 sportininkų.

Visos sporto šakos į olimpinių žaidynių programą buvo įtrauktos vienbalsiai. Kol kas jos numatytos tik Tokijo olimpinėms žaidynėms. Ar šios sporto šakos liks olimpinėje programoje, paaiškės žaidynėms Japonijoje pasibaigus.

Iki šiol olimpinėse žaidynėse vyko 28 sporto šakų varžybose. Kurioms iš jų gali tekti vietą užleisti naujokėms, šįkart TOK neužsimena.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt