Sportas

2016.08.04 17:08

TOK komisija priėmė galutinį sprendimą dėl J. Jefimovos

15min.lt2016.08.04 17:08

Julijos Jefimovos Rio de Žaneiro olimpiadoje nebus. Ketvirtadienį Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) komisija patvirtino galutinį 29 Rusijos plaukimo rinktinės narių sąrašą. J. Jefimovos pavardės jame nėra.

Tarp laimingųjų taip pat nepateko ir J. Jefimovos širdies draugas Nikita Lobincevas. Jame nėra ir Vladimiro Morozovo pavardės.

Šią informaciją ketvirtadienį popietę paskelbė „R-Sport“.

Anot šio žiniasklaidos kanalo reporterės Jelenos Sobol, toks atsakymas buvo gautas iš Tarptautinės vandens sporto šakų federacijos (FINA).

Visi trys Rusijos sportininkai siekė, kad Sporto arbitražo teismas (CAS) pripažintų, jog jų pašalinimas iš olimpinių žaidynių yra negaliojantis.

J. Jefimova, N. Lobincevas ir V.Morozovas buvo įtraukti į Richardo McLareno parengtą ataskaitą apie Rusijos dopingo skandalą, tačiau V. Morozovas ir N. Lobincevas, skirtingai nei J. Jefimova, anksčiau nebuvo pagauti vartojantys dopingą.

J. Jefimovos dopingo mėginiai buvo teigiami net dukart.

Teismo procesas prasidėjo pirmadienį, bet CAS ieškinių svarstymą nusprendė nukelti antradieniui, kadangi norėjo suformuoti bendrą poziciją visų ieškinius pateikusių rusų plaukikų atžvilgiu. Vis dėlto viešo atsakymo CAS atstovai taip ir nepateikė.

Teismo malonės J. Jefimovai beliko tikėtis po to, kai 24-erių metų plaukikei startuoti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse uždraudė FINA.

Tokį sprendimą FINA priėmė atsižvelgdama į Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) ir pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) rekomendacijas.

Vis dėlto galutinį žodį dėl Rusijos delegacijos narių dalyvavimo žaidynėse turėjo tarti speciali trijų asmenų komisija, kurią šeštadienį sudarė TOK vykdomasis komitetas. Komisijai suteikta teisė tvirtinti galutinę Rusijos delegacijos sudėtį. taip pat vertinti ir priimti sprendimus dėl kitų sportininkų, išskyrus lengvaatlečius.

Komisiją sudaro Pasaulinės šaudymo federacijos prezidentas ir TOK medicininės komisijos vadovas Uguras Erdeneris, TOK atletų komisijos vadovė Claudia Bokel ir Ispanijos atstovas TOK Juanas Antonio Samaranchas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt