Sportas

2016.08.04 11:32

D. Zubrus: suprantu, kad karjera eina į pabaigą

ELTA 2016.08.04 11:32

38-erių metų Lietuvos ledo ritulininkas Dainius Zubrus į Lietuvą iš Šiaurės Amerikos ledo ritulio lygos (NHL) vėl parvežė ekipiruotės vaikams, bet užsiminė, kad jo karjera artėja pabaigos link.

D. Zubrus praėjusio sezono pradžioje neturėjo komandos, o vėliau jį pasikvietė „San Jose Sharks“ klubas. Su juo D. Zubrus pasiekė NHL superfinalą, bet jame 2-4 pralaimėjo „Pittsburgh Penguins“ ekipai.

„Nusprendžiau, kad dar turiu noro ir jėgų, todėl, pasitaręs su žmona, nutariau vykti į San Chosę. Žaidėme tikrai neblogai, patekome į finalą, ten laimėjome porą rungtynių, bet tuo viskas ir pasibaigė. Stengiausi komandos jaunimui perteikti savo patirtį. Toks vaidmuo tenkino ir mane, ir trenerius. Žinoma, apmaudu, kad nepavyko laimėti finalo. Visą vasarą treniravausi galvodamas apie Stenlio taurę. Kai būni taip arti ir nelaimi, tai skaudu“, – spaudos konferencijoje pasakojo D. Zubrus.

19 sezonų NHL lygoje praleidęs D. Zubrus užsiminė apie karjeros pabaigą. Jis pripažino, kad nebenori palikti savo šeimos toli ir tikrai nesikels į kitą JAV pusę.

„Dabar treniruojuosi, palaikau formą, bet taip ilgai, kaip pernai, laukti nenoriu. Noriu kuo daugiau būti su šeima. Dar neapsisprendžiau, ar baigsiu karjerą, bet suprantu, kad ji eina į pabaigą. Mane domintų komandos, kurios įsikūrusios netoli mano namų Naujajame Džersyje. Iki spalio tikrai nelauksiu, jei neatsiras pasiūlymu artimiausiu metu, teks baigti karjerą“, – teigė D. Zubrus, pridūręs, kad didelio susidomėjimo iš NHL ekipų šiuo metu neturi.

Vienas geriausių visų laikų Lietuvos ledo ritulininkų pripažino, kad jam norisi kuo daugiau laiko praleisti su šeima.

„Praėjusiais metais, būnant namuose su vaikais, man labai patiko būti tėčiu. Sūnui dabar 14 metų. Dar keletas metų ir jis išeis iš namų, išvyks mokytis. Atėjo toks laikas, kai galvoji ne tik apie sportą. Dar nesu apsisprendęs, ką veikčiau jei baigsiu karjerą, bet šalia ledo ritulio turėčiau likti, – teigė veteranas. – treneriu profesionaliame lygyje dirbti nenorėčiau, nes vėl tektų grįžti į tą patį ritmą, su daug keliavimo, vėl nedaug laiko liktų šeimai. Su vaikų treniruotėmis yra kiek kitaip.“

Lietuvos ledo ritulio asociacija tikisi 2018 metų pasaulio čempionato turnyrą surengti Lietuvoje. Tikimasi, kad Lietuvos rinktinėje žais ne tik D. Zubrus, bet ir kitas ledo ritulio veteranas – 43-ejų metų Darius Kasparaitis. Pats D. Zubrus skambų pažadų nedalino.

„Jeigu baigčiau karjerą, tai jau nebežaisčiau niekur. Norėčiau iki 2018 metų dar pažaisti, palakstyti, bet...“, – sakė D. Zubrus.

D. Zubrus, kaip ir kasmet, į Lietuvą grįžo ne tuščiomis. Jis jauniesiems Lietuvos ledo ritulininkams atvežė 30 pilnų aprangos komplektų.

Šiais metais NHL lygoje gali debiutuoti dar vienas lietuvis. 23-ejų metų Lietuvos rinktinės vartininkas Mantas Armalis pasirašė sutartį su tuo pačiu „San Jose Sharks“ klubu.

Tiesa, jam dar savo vertę reikės įrodyti „Sharks“ treniruočių stovykloje, nes ekipoje šiuo metu yra keturi vartininkai ir kai kurie gali būti išsiųsti į dublerių komandą.

„Turime pagrindinį vartininką, o likę trise kovosim dėl antros vietos. Darbas vyksta visą vasarą, bet svarbiausias laikas bus rugsėjo mėnesį. Turiu tikslą žaisti aukščiausiame lygyje, bet jeigu nepavyks, stengsiuosi įrodyti savo vertę žemesnėje lygoje“, – teigė M. Armalis.