Sportas

2016.08.04 08:13

Į olimpinių žaidynių programą įtrauktos penkios naujos sporto šakos

ELTA2016.08.04 08:13

Trečiadienį Rio de Žaneire (Brazilija) vykusioje Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) generalinėje asamblėjoje buvo nuspręsta į 2020 metų Tokijo vasaros olimpines žaidynes įtraukti penkias naujas sporto šakas.

Olimpinėse žaidynėse Japonijoje žiūrovai galės išvysti riedlenčių sporto, banglenčių, karatė, laipiojimo ir beisbolo bei softbolo sporto šakas.

Vyrų beisbolo ir moterų softbolo varžybose dalyvaus po šešias komandas. 80 karatė atstovų varžysis kata ir kumitė rungtyse, tiek pat dalyvių kovos riedlenčių rungtyse. Banglenčių ir laipiojimo sporto varžybose turėtų dalyvauti po 40 sportininkų.

Beisbolas į olimpines žaidynes sugrįš po 12 metų pertraukos. Šis sportas buvo olimpinėse žaidynėse nuo 1992 iki 2008 metų.

Visos sporto šakos į olimpinių žaidynių programą buvo įtrauktos vienbalsiai. Kol kas jos turi vietą tik Tokijo olimpinėse žaidynėse. Vėliau bus svarstoma, ar jos liks programoje ir ateityje. IOC kol kas neužsiminė apie tai, ar kokios nors sporto šakos gali prarasti vietą olimpinėse žaidynėse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.