Sportas

2016.08.04 07:19

Olimpiečiai Rio jaučiasi gerai, juos pasveikins prezidentė

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.08.04 07:19

Likus parai iki olimpinių žaidynių Rio de Žaneire, Lietuvos sportininkai ruošiasi startams, jaučiasi gerai bei yra pakilios nuotaikos. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto atstovė Goda Smilingytė sako, kad šioks toks startinis jaudulys jaučiamas, tačiau sportininkai pasiruošę kovoms.

Į Rio de Žaneirą išvyksta prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji stebės olimpinių žaidynių  atidarymo ceremoniją Marakanos stadione, taip pat plaukikų Giedriaus Titenio ir Rūtos Meilutytės pasirodymus bei  pirmąsias krepšininkų rungtynes.

Per vizitą Brazilijoje prezidentė olimpiniame kaimelyje susitiks su šalies olimpiečiais, laikinai Brazilijos prezidento pareigas einančio viceprezidento rengiamame priėmime bendraus su užsienio šalių vadovais. Į Lietuvą D. Grybauskaitė grįš kitą savaitę.

Po incidento Olimpiniame kaimelyje Rio de Žaneire, kai buvo apvogta Lietuvos irkluotoja Milda Valčiukaitė, olimpiečiai ir miesto svečiai perspėjami saugoti savo turtą bei nepalikti jų be priežiūros viešbučių kambariuose. Lietuvos sportininkė iš savo kambario pasigedo didelės sumos pinigų ir kvepalų. Vagyste įtariama valytoja. 

Apie vagystes taip pat praneša Danijos delegacija. Šios šalies atletai pasigedo mobiliųjų telefonų, planšetinių kompiuterių ir drabužių. Kiek anksčiau apvogta buvo Australijos komanda.

Kriminalinė padėtis Rio de Žaneire kelia vieną didžiausių susirūpinimų per olimpiadą.