Sportas

2016.08.04 10:00

Prezidentė Rio de Žaneire palaikys Lietuvos olimpiečius

LRT.lt 2016.08.04 10:00

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyksta į Rio de Žaneirą, kur prasidėsiančiose vasaros olimpinėse žaidynėse palaikys mūsų šalies olimpiečius, rašoma pranešime spaudai.

Valstybės vadovė dalyvaus 2016 metų vasaros olimpiados atidarymo ceremonijoje legendiniame Marakanos stadione, stebės plaukikų Giedriaus Titenio ir Rūtos Meilutytės pasirodymus bei kartu su viso pasaulio krepšinio gerbėjais žiūrės Lietuvos ir Brazilijos vyrų rinktinių dvikovą olimpiniame krepšinio turnyre.

„Dviem savaitėms suvienijantys šalį, sustabdantys laiką ir kovojantys už savo valstybę mūsų sportininkai milijonus gyventojų priverčia garsiai skanduoti žodį Lietuva. Tai – didžiausias ir svarbiausias sporto renginys šaliai ir svajonės išsipildymas sportininkams, kurių dėka aukštumose ir vėl suplevėsuoja Lietuvos trispalvė“, – sakė prezidentė.

Valstybės vadovė vizito Rio de Žaneire metu su mūsų šalies olimpiečiais susitiks olimpiniame kaimelyje, taip pat laikinai Brazilijos prezidento pareigas einančio viceprezidento organizuojamame priėmime bendraus su užsienio šalių vadovais.

Vasaros olimpinės žaidynės vyks jau 31 kartą.

Šiemet 28 olimpinėse sporto šakose varžysis daugiau kaip 10,5 tūkst. atletų iš 206 pasaulio šalių.

Lietuvos delegaciją sudarys 67 sportininkai.