2021.07.04 23:39

Sensacija Belgrade – lyg ant sparnų žaidę italai paliko serbus be olimpinių žaidynių

LRT.lt2021.07.04 23:39

Belgrade žaidusią Serbijos rinktinę ištiko tragedija – italų nesustabdę šeimininkai liko už Tokijo olimpinių žaidynių borto.

Olimpinio atrankos turnyro finale serbai rezultatyvioje kovoje 95:102 (22:28, 23:29, 18:23, 32:22) pralaimėjo Italijos krepšininkams.

Serbijos rinktinė dar praėjusiose olimpinėse žaidynėse, kurios įvyko Rio de Žaneire, iškovojo sidabrą.

Savo ruožtu Italijos krepšininkai olimpinėse žaidynėse dalyvaus pirmą kartą nuo 2004-ųjų, kai taip pat iškovojo sidabro medalius.

Belgrade komandas po dviejų kėlinių skyrė 12 taškų – puolime nesustabdomai rungtyniavę italai jau buvo surinkę 57 taškus.

Trečiajame ketvirtyje italai vienu metu pirmavo 24 taškais. Serbams pavyko sumažinti atsilikimą iki 17-os (63:80). Didžiąją ketvirtojo kėlinio dalį italai išlaikė dviženklę persvarą, serbai mačo pabaigoje priartėjo iki 7 taškų, bet italai jau buvo garantuoti savo pergale.

Italus į olimpines žaidynes išvedė Achille Polonara, per 32 minutes įmetęs 22 taškus (1/2 dvit., 6/8 trit., 2/3 baud.), atkovojęs 12 kamuolių ir surinkęs 32 naudingumo balus.

Serbų gretose rezultatyviausiai pasirodė Danilo Andjusičius, surinkęs 27 taškus (2/2 dvit., 7/12 trit., 2/2 baud.).

Serbijos rinktinė: Danilo Andjusičius 27, Filipas Petruševas 22 (5 atk. kam., 3 blok., 29 naud.), Ognjenas Dobričius 17, Vasilije Micičius 8, Bobanas Marjanovičius 7.

Italijos rinktinė: Nico Mannionas 24 (4 rez. perd.), Achille Polonara 22 (12 atk. kam., 28 naud.), Simone Fontecchio 21 (8 atk. kam.), Stefano Tonutas 15, Alessandro Pajola 10 (6 rez. perd.).