2021.07.04 21:36

Darius Maskoliūnas baigė savo darbą rinktinėje

LRT.lt2021.07.04 21:36

„Aš tikrai savo darbą baigiau rinktinėje kaip treneris. Gaila, kad tokiu akcentu“, – po pralaimėtos dvikovos atskleidė Lietuvos rinktinės strategas Darius Maskoliūnas.

Nuo pat 1992 metų olimpinių žaidynių nepraleidusi Lietuva šią vasarą Tokijo krepšinio kovas stebės tik iš šalies. Sekmadienį jų viltis iškovoti kelialapį sudaužė Lukos Dončičiaus vedama Slovėnijos rinktinė.

Kaune vykusio atrankos turnyro finale slovėnams D. Maskoliūno kariauna pralaimėjo 85:96 (24:28, 28:24, 17:28, 16:16). Tuo tarpu Slovėnija į olimpines žaidynes pateko pirmą kartą istorijoje.

Po šio pralaimėjimo D. Maskoliūnas spaudos konferencijos metu pranešė apie savo darbo pabaigą rinktinėje.

„Nuvylėme daug žmonių Lietuvoje, sirgalius, kurie buvo arenoje. Buvo priimta daug neteisingų sprendimų taktiškai iš trenerių pusės, to pasekoje pralaimėjome rungtynes.

Didžiulis nusivylimas, pralaimėjome namie, bet yra kaip yra. Laimime kartu, pralaimime irgi kartu“, – nusiminęs kalbėjo dabar jau buvęs rinktinės strategas.

Lietuviams rungtynių pradžia nieko blogo nežadėjo ir vedami savo NBA bokštų D. Maskoliūno auklėtiniai pirmavo 11:7. Tačiau antroje kėlinio pusėje L. Dončičiaus vedami slovėnai nutolo dviženkliu skirtumu – 28:18.

Tiesa, M. Grigonio tritaškis ketvirčio pabaigoje leido kiek lengviau atsikvėpti ir atsilikimas aptirpo iki 4 taškų – 24:28.

Antrajame kėlinyje kova užvirė taškas į tašką, o slovėnus ant savo pečių tempė ne vieną metimą su pražangą pataikęs L. Dončičius. Ketvirtį lietuviai užbaigė Manto Kalniečio tritaškiu metimu, kuris leido išlyginti rezultatą (52:52).

Po pertraukos slovėnai vos per minutę smeigė du tolimus metimus, o ant savo žaidėjų dėl gynybos užpykęs D. Maskoliūnas iš karto paėmė minutės pertraukėlę. Tačiau vaizdas aikštėje nesikeitė – slovėnai paleido dar vieną tolimą šūvį, o į M. Kalniečio dvitaškį atsakė greita ataka ir nutolo 7 taškais (61:54).

Galiausiai slovėnai susikrovė dviženklę persvarą, o ją kiek sušvelninus slovėnai atsakė savo tolimais metimais. Lemiamą ketvirtį lietuviai pasitiko balansuodami ant prarajos ribos – atsilikdami 69:80.

Ketvirtą kėlinį Slovėnija pradėjo dar labiau užsivedusi ir spurtavo 5:0.

Ketvirtą kėlinį Slovėnija pradėjo dar labiau užsivedusi ir spurtavo 5:0. Lietuviai dar bandė gelbėtis individualiais veiksmais, tačiau tvirtai rungtynių kontrolę savo rankose laikę slovėnai pergalės nepaleido.

„Jie buvo geresni, ypač puolime. Jie pataikė daug sunkių metimų, o mus pražudė gynybą, praleidome beveik 100 taškų.

Kai kur rizikavome, bet lūžis įvyko trečiajame kėlinyje, kur slovėnai pataikė savo sunkius metimus. Dabar sunku ant karštų kalbėti, bet momentais atrodė, kad nesudėtingos situacijos, bet ne visada gaudavosi antroje mačo pusėje perduoti kamuolį mūsų bokštams. Vis kamuolys nenueidavo iki jų. Pirmoje pusėje jie individualiai gynėsi, o antroje eidavo į priekį prieš juos.

Susidėjo viskas į krūvą ir yra kaip yra“, – po dvikovos teigė D. Maskoliūnas.

50-metis specialistas rinktinės treneriu tapo 2019 metų lapkričio mėnesį. Jo vadovaujama nacionalinė komanda jau buvo sulaukusi kritikos anksčiau, kai į Europos čempionatą pateko tik paskutinių sekundžių dramoje kovojant su krepšinio nykštuke Danija.

Tiesa, tuomet FIBA atrankų langų metu negalėjo padėti geriausi Eurolygos lietuviai ir NBA bokštai.