2021.07.04 19:10

Dončičiaus nesutramdžiusi Lietuvos rinktinė liko už olimpinių žaidynių borto

LRT.lt2021.07.04 19:10

Luka Dončičiaus nesustabdžiusi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pirmą kartą nuo 1992-ųjų metų praleis olimpines žaidynes. Dariaus Maskoliūno auklėtiniai kovoje dėl patekimo į Tokijo žaidynes 85:96 (24:28, 28:24, 17:23, 16:16) pralaimėjo Slovėnijos rinktinei.

Lietuvos rinktinei Slovėnijos superžvaigždės riešutas buvo neperkandamas – per 34 minutes L. Dončičius pelnė 31 tašką (12/18 dvit., 1/5 trit., 4/5 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 13 rezultatyvių perdavimų ir surinko 42 naudingumo balus.

Slovėnija su L. Dončičiumi į olimpines žaidynes pateko pirmą kartą šalies istorijoje. Ji varžysis C grupėje, kurioje susitiks su Japonijos, Argentinos ir Ispanijos rinktinėmis.

Jau nuo pat rungtynių pradžios Lietuvos rinktinė įsivėlė į greitą slovėnų žaidimą – po pirmųjų 10 minučių rezultatas buvo 28:24 varžovų naudai.

Antrasis ketvirtis buvo lygiai toks pat rezultatyvus – Lietuvos rinktinė įmetė 28 taškus ir švieslentėje užsidegė lygus rezultatas (52:52).

Po ilgosios pertraukos lietuviai į žaibiškas ir dažniausiai efektyvias slovėnų atakas atsakyti nebesugebėjo – trečiąjį ketvirtį pralaimėjo 17:28. Dviženklę persvarą įgiję slovėnai šaltakraujiškai užbaigė rungtynes ir iškovojo vienintelį Kaune vykusio atrankos turnyro bilietą į Tokiją.

Lietuvos rinktinės gretose trys krepšininkai surinko po 14 taškų – Arnas Butkevičius, Mantas Kalnietis ir Jonas Valančiūnas.

Slovėnų gretose L. Dončičiui geriausiai talkino Vlatko Čančaras, įmetęs 18 taškų ir atkovojęs 5 kamuolius.

Lietuvos rinktinė: Jonas Valančiūnas (6/9 dvit.), Arnas Butkevičius (3/3 trit.) ir Mantas Kalnietis po 14, Eimantas Bendžius 11, Marius Grigonis 10.

Slovėnijos rinktinė: Luka Dončičius 31 (13 rez. perd., 11 atk. kam., 42 naud.), Vlatko Čančaras 18 (4/6 trit.), Jaka Blažičius 16 (3/4 trit.), Mike`as Tobey 13.

Po ketvirtojo kėlinio: Lietuva – Slovėnija 85:96 (24:28, 28:24, 17:23, 16:16)

Nesėkminga kėlinio pradžia – Slovėnija bėga į priekį 85:69.

Arnas Butkevičius pataiko tritaškį ir Lietuva lieka su kamuoliu – slovėnams fiksuojama pražanga (72:85).

Lietuviams pavyko kiek pristabdyti slovėnų puolimą – atsilkimas, likus žaisti 6:15 min., tirpsta iki 11 taškų (74:85).

Į aikštę sugrįžęs M. Tobey surenka 5 taškus paeiliui – 90:76. Likus žaisti 3 minutes slovėnai pirmauja 94:83.

E. Bendžius pataiko vieną baudą iš dviejų. Lietuva, likus žaisti kiek daugiau nei minutę, atsilieka 85:94.

Po trečiojo kėlinio: Lietuva – Slovėnija 69:80 (24:28, 28:24, 17:23)

Slovėnija trečiąjį ketvirtį pradeda dviem tolimais metimais, po kurių Lietuva atsilieka 52:58.

M. Kalnietis iš toli atakuoja netaikliai, o Slovėnija pataiko jau savo trečiąjį tritaškį – 61:52.

L. Dončičius eilinį kartą įmeta du taškus su pražanga (66:57). Pirmieji J. Valančiūno taškai po pertraukos – 59:66.

Slovėnija bėga į priekį pavojingu skirtumu – 71:59. Atsilikimą šiek tiek švelnina Arnas Butkevičius – 60:71.

Domantas Sabonis mažina atsilikimą iki 7 taškų – 64:71. Lietuviai apsigina ir kitos atakos metu prideda dar du taškus į savo sąskaitą – 66:71.

Roko Giedraičio tritaškis, į kurį atsako Vlatko Čančaras – 69:74. Lietuviai įstrigo puolime – slovėnai atitrūksta 77:69.

Pražangą nuo tritaškio linijos išprovokuojantys slovėnai ketvirtąjį kėlinį pasitinka turėdami 11 taškų persvarą – 80:69.

Po antrojo kėlinio: Lietuva – Slovėnija 52:52 (24:28, 28:24)

Antrąjį kėlinį Lietuva pradeda spurtu 7:0. Mūsiškiai jau priekyje – 30:28.

Klemenas Prepeličius grąžina pranašumą Slovėnijai – 32:30. Tačiau Eimantas Bendžius kitos atakos metu atsako tritaškiu – 33:32.

L. Dončičius pataiko su pražanga – 35:33. Pirmuosius taškus įmeta ir Lukas Lekavičius – 35:35.

L. Dončičius įsivažiuoja – dar du taškai su pražanga, tiesa, baudos metimas skrieja pro šalį (40:38). Kitos atakos metu D. Sabonis įmeta iš po krepšio – 40:40.

Dar vienas L. Dončičiaus reidas baigiasi taškais su pražanga – 45:42. Mantas Kalnietis sumeta dvi baudas, bet Slovėnija vis dar priekyje – 45:44.

M. Grigonis išprovokuoja pražangą nuo tritaškio linijos, bet iš trijų baudos metimų pataiko du (46:47). Eimantas Bendžius pataiko iš toli ir Lietuva susigrąžina persvarą – 49:47.

M. Kalnietis paskutinėmis sekundėmis pataiko tritaškį ir rezultatas po dviejų kėlinių – lygus (52:52).

Po pirmojo kėlinio: Lietuva – Slovėnija 24:28

Zoranas Dragičius atidaro slovėnų taškų sąskaitą šiose rungtynėse – 2:0. Tuo pa2iu atsako Jonas Valančiūnas – 2:2.

Tomas Dimša pataiko pirmąjį rungtynių trištakį. Visgi kitos atakos metu Slovėnija atsako tuo pačiu – 7:5.

Pirmieji Domanto Sabonio taškai – galingas dėjimas, po kurio Lietuva įgyja 2 taškų persvarą (9:7).

Slovėnija taikliu metimu lygina rezultatą – 11:11. Luka Dončičius kol kas lieka be taškų.

Mike`as Tobey pataiko iš toli – 14:11. Po dviejų nesėkmingų Lietuvos atakų Slovėnija meta baudas – pranašumas auga iki 5 taškų (16:11).

L. Dončičiui tylint, Slovėniją į priekį veda Jaka Blažičius, surinkęs jau 10 taškų.

J. Valančiūnas prameta tris baudas iš keturių. Lietuva atsilieka 18:23.

Slovėnija jau bėga į priekį – po taiklaus L. Dončičiaus metimo pranašumas auga iki 10 taškų (28:18).

Pirmąjį kėlinį Slovėnija laimi 24:28. Jį taikliu tritaškiu užbaigė Marius Grigonis.