2021.07.03 22:18

Planą Dončičiui paruošęs Maskoliūnas stebuklų nesitiki: nesame burtininkai

LRT.lt2021.07.03 22:18

„Visi puikiai matė – 45 praleisti taškai pirmoje ir 24 antroje mačo pusėje. Čia atsakymas – mažai pražangų, daug lengvų taškų, daug metimų, kuriuos buvome sutarę neleisti mesti, o antroje pusėje vyrai padarė tai, ką turėjome padaryti nuo pat pradžių“, – po pergalės prieš Lenkiją kalbėjo Lietuvos krepšinio rinktinės treneris Darius Maskoliūnas.

Kaune vykstančio olimpinio atrankos turnyro pusfinalyje lietuviai 88:69 (23:19, 23:26, 16:6, 26:18) įveikė lenkus ir pateko į finalą. Jame lietuvius pasitiks Luka Dončičius ir Slovėnijos rinktinė.

„Manau, kad gynyba bus tas lemiamas faktorius. L. Dončičius yra žaidėjas, kurį sunku sustabdyti. Bet mes turime planų, kaip sumažinti jo perdavimų skaičių, išprovokuotas pražangas.

Visi žino, kad jį sustabdyti yra sunku, aš nesitikiu stebuklų, tačiau reikia laikytis plano ir tiek. Turime vietų, kur galime juos bausti ir tą reikia daryti“, – apie būsimą finalo mūšį su slovėnais teigė D. Maskoliūnas.

Dvikovą D. Maskoliūno auklėtinai pradėjo spurtu 7:0, tačiau netrukus lenkai surado savo žaidimą ir labai greitai sumažino atsilikimą iki 2 taškų. Kėlinį lietuviai užbaigė pirmaudami 4 taškais – 23:19.

Tačiau antrajame kėlinyje pasipylė lietuvių gynybos klaidos, o lenkai su antruoju savo penketu prisivijo varžovus iki vieno taško – 32:33. Ties tuo lietuvių bėdos nesibaigė – ant parketo sugrįžę lenkų lyderiai persvėrė rezultatą.

Vis tik prieš pat pertrauką Arnas Butkevičius sugrąžino minimalų pranašumą – 46:45.

Antrąją mačo pusę D. Maskoliūno auklėtiniai pradėjo išgirdę priekaištus dėl prastos gynybos ir lenkams pelnyti taškų neleido daugiau nei pusę kėlinio. Gera gynybą leido lietuviams lemiamą ketvirtį pasitikti pirmaujant dviženkle persvara – 62:51.

Ketvirtajame kėlinyje Lietuvos rinktinė dar labiau nutolo ir pateko į finalą, kuriame jau laukia Luka Dončičius ir Slovėnijos nacionalinė komanda.

Prieš finalą Lietuvos rinktinės gerbėjai galėjo išvysti ir kur kas daugiau laiko kartu aikštėje praleidžiančius Domantą Sabonį ir Joną Valančiūną.

„Manau, kad jie šiandien žaidė nemažai kartu. Negaliu laikyti jų aikštėje visą laiką. Tačiau rytoj mes juos tikrai matysime kartu žaidžiančius. Tai mūsų smogiamoji jėga, o manau, kad slovėnai neturi ką prieš pastatyti.

Faktas, kad reikia apsitarti dėl gynybos, nes žinome, kokio profilio žaidėjas Mike`as Tobey yra. Bet faktas, kad su jais kartu smūgiuosime vienareikšmiškai“, – spaudos konferencijos metu pasakojo D. Maskoliūnas.

Treneris dar kartą pabrėžė, kad stebuklų stabdant L. Dončičių nesitiki, tačiau žada didžiausiai šio turnyro žvaigždei gerokai apsunkinti gyvenimą.

„Nesame burtininkai. L. Dončičių bando stabdyti geriausi NBA žaidėjai, bet nelabai visiems sekasi. Neturiu stebuklingų galių, puikiai suprantame, ką jis gali, bet bandysime apriboti viską, ką jis daro: išprovokuotas baudas, perdavimus.

Norisi priversti jį jaustis kuo labiau nepatogiai. Mūsų žaidėjai ambicingi ir tikiu, kad jie nori parodyti, kad galima apsunkinti gyvenimą Lukai.

Jis daro viską, bet mes turime neleisti jam tą daryti“, – teigė D. Maskoliūnas.

Slovėnijos ir Lietuvos dvikova sekmadienį prasidės 19 val. 30 min.