2021.07.03 19:09

Apie Tokiją svajojantis Dončičius įvertino galimus varžovus: stabdyti Valančiūną ir Sabonį būtų sunku

LRT.lt2021.07.03 19:09

Kaune vykstančiame olimpiniame atrankos turnyre paaiškėjo pirmoji finalo dalyvė.

;Ja tapo Slovėnijos rinktinė, kuri 98:70 (26:21, 22:20, 23:14, 27:15) Venesuelos krepšininkus.

Slovėnams pergalę nukalę dvigubus dublius surinkę Luka Dončičius (23 taškai ir 13 rezultatyvių perdavimų) ir Mike`as Tobey (27 taškai ir 12 atkovotų kamuolių).

„Jis yra puikus žaidėjas, stebėjau kaip žaidė „Valencia“ komandoje. Jis gali daryti daug dalykų ir mums tikrai padeda“, – apie savo ir M. Tobey duetą po dvikovos kalbėjo L. Dončičius.

Tiesa, patekimo į finalą nuotaikos kiek apkartino Vlatko Čančaro patirta trauma.

„Tikrai dar nežinau traumos rimtumo, bet medikų komanda padarys viską, kad jis rytoj galėtų žaisti, jeigu bus tokia galimybė“, – spaudos konferencijos metu V. Čančaro traumos rimtumą įvertino Slovėnijos rinktinės strategas Aleksandras Sekuličius.

Slovėnija rungtynes pradėjo kiek geriau, o taškus pagrinde rinkdavo po puikių L. Dončičiaus taškų. Įpusėjus kėliniui slovėnai nutolo 12:6, o venesueliečiai griebėsi minutės pertraukėlės.

Vėliau vos per minutę L. Dončičius smeigė 5 taškus iš eilės ir slovėnų persvara tapo dviženkle – 17:6. Tiesa, kėlinio pabaigoje slovėnų varžovams pavyko kiek sušvelninti rezultatą – 21:26.

Antrajame ketvirtyje Venesuela bandė nepaleisti savo varžovų, o artėjant pertraukai jiems pavyko sumažinti atsilikimą iki 5 taškų – 41:46. Tiesa, kėlinį L. Dončičius užbaigė dvitaškiu.

Trečiąjį kėlinį slovėnai pradėjo spurtu 7:0 ir ėmė pavojingai tolti. Tačiau dviženklė persvarą slovėnų nedžiugino – ketvirčio viduryje nesėkmingai ant kojos nusileidęs V. Čančaras aikštę paliko skausmo perkreiptu veidu.

Ketvirtajame kėlinyje slovėnų pranašumas perkopė 20 taškų, kurio Venesuelai sumažinti nepavyko.

„Manau, kad reikia atiduoti pagarbą varžovų komandai, jei tikrai gerai žaidė, ypač gynyboje. Mums teko perdėlioti savo žaidimo planus rungtynių eigoje“, – pagyrų varžovams negailėjo slovėnų rinktinės treneris.

Jam paantrino ir per vieną atkovotą kamuolį nuo trigubo dublio likęs L. Dončičius.

„Venesuela yra gera komanda, kietai žaidžia. Matėte, kad mums pirmoje mačo pusėje buvo tikrai sunku. Manau, kad mes atlikome gerą darbą nesiruošdami šiai dvikovai“, – kalbėjo Slovėnų ekipos lyderis.

Slovėnija savo varžovus atrankos finale sužinos po Lietuvos ir Lenkijos rinktinių dvikovos. Ši prasidės 19 val. 30 min.

L. Dončičius, paklaustas apie galimus varžovus finale, spėlioti nesiruošė, tačiau pabrėžė, kad stabdyti Joną Valančiūną ir Domantą Sabonį būtų labai sunku.

„Patekimas į olimpiadą būtų nuostabus dalykas, mūsų svajonė – net tik mano, bet visos federacijos ir šalies. Manau, kad mes ten pateksime, nes tikrai to norime.

Pasakyčiau, kad aukso medalis su Slovėnija olimpiadoje būtų tikrai malonesnis dalykas nei NBA čempionų žiedas, bet tikrai neatsisakyčiau abiejų dalykų“, – įdomaus klausimo iš žurnalistų sulaukęs kalbėjo L. Dončičius.