2021.07.03 19:10

Žingsnis iki olimpinės svajonės: lenkus palaužę lietuviai finale susikaus su Slovėnija

LRT.lt2021.07.03 19:10

Dariaus Maskoliūno treniruojama Lietuvos krepšinio rinktinė – per žingsnį nuo olimpinių žaidynių. Olimpinio atrankos turnyro pusfinalyje lietuviai 88:69 (23:19, 23:26, 16:4, 26:18) palaužė Lenkijos komandą ir sekmadienį dėl bilieto į Tokijo žaidynes susikaus su Slovėnija.

Slovėnai, savo gretose turintys NBA superžvaigždę Luką Dončičių, iki finalo nužygiavo savo varžovus šluodami vidutiniškai 37,7 taškų skirtumu.

Tuo metu savo sirgalių apsuptyje žaidusius D. Maskoliūno auklėtinius į trečiąją pergalę iš eilės atvedė komandinis žaidimas – dviženklį naudingumą užfiksavo net šeši lietuviai – Jonas Valančiūnas (20 naud. bal.), Domantas Sabonis (20), Mantas Kalnietis (18), Arnas Butkevičius (16), Rokas Jokubaitis (13) ir Marius Grigonis (10).

Šeimininkai į priekį šovė jau pačioje rungtynių pradžioje – 7:0. Visgi lenkai padėtį stabilizavo ir po pirmųjų dešimties minučių lietuviai priekyje buvo tik nežymiai – 23:19.

Įpusėjus antrajam ketvirčiui, lietuviai jau atsiliko nuo priešininkų – 33:35. Vis tik sulig A. Butkevičiaus dvitaškiu prieš pat ilgąją pertrauką Lietuvos rinktinė susikūrė minimalų pranašumą – 46:45.

Trečiąjį kėlinį šeimininkai pradėjo varžovams daugiau nei puse ketvirčio neleisdami pelnyti taškų, o patys pelnydami devynis – 54:45. Prieš prasidedant lemiamoms dešimt minučių, lietuviai pirmąkart įgijo dviženklę persvarą – 62:51.

Paskutiniojo kėlinio pradžioje Lietuvos rinktinė neleido oponentams artėti – 74:63. Galiausiai lietuviai nurūko jau nepavejamai ir pačiupo bilietą į olimpinės atrankos finalą – 88:69.

Lietuvos rinktinė: D. Sabonis 17, J. Valančiūnas 15, M. Kalnietis 14, R. Jokubaitis 13, M. Grigonis 10, A. Butkevičius 9, Eimantas Bendžius 8.

Lenkijos rinktinė: A. J. Slaughteris 19, Aleksanderis Balcerowskis, Jakubas Garbaczas ir Mateuszas Ponitka po 10, Aaronas Celas 7.

Rungtynių eiga:

Po ketvirtojo kėlinio: Lietuva – Lenkija 88:69 (23:19, 23:26, 16:4, 26:18)

Eimantas Bendžius į lenkų tolimą metimą atsako tuo pačiu ir Lietuva išsaugo dviženklę persvarą (66:56)

J. Valančiūnas taikliu dvitaškiu didina persvarą iki 13 taškų (70:57).

Sužaidus 5 minutes ketvirtajame kėlinyje komandas skiria 14 taškų – 77:63. Taškų sąskaitą iš toli atsidarė ir Marius Grigonis.

Lietuva triumfuoja 88:69 ir dėl olimpinio kelialapio finale susikaus su Slovėnija.

Po trečiojo kėlinio: Lietuva – Lenkija 62:51 (23:19, 23:26, 16:4)

Lietuvos rinktinės taškų sąskaitą trečiajame kėlinyje atidaro M. Kalnietis – 48:45.

Sužaidus beveik 4 minutes lenkai lieka be taškų. Savo ruožtu Lietuva didina persvarą iki 5 taškų (50:45).

Keturi paeiliui D. Sabonio taškai ir Lietuvos pranašumas auga iki 9 taškų – 54:45.

Gynyboje problemas išsprendę Lietuvos krepšininkai į ketvirtąjį kėlinį išsineša dviženklę persvarą – 62:51.

Po antrojo kėlinio: Lietuva – Lenkija 46:45 (23:19, 23:26)

Antrasis kėlinys prasideda greitu abiejų komandų žaidimu – dėjimu pasižymi Domantas Sabonis (27:23).

J. Valančiūnas į savo sąskaitą įsirašo 10-ąjį tašką – 29:27.

Mantas Kalnietis smeigia tritaškį, tačiau lenkai pabėgti į priekį mūsiškiams neleidžia – 33:32.

Lenkijos rinktinė jau pirmauja – A.J. Slaughteris įmeta 5 taškus paeiliui ir rezultatas 38:35.

M. Kalnietis dar vienu tolimu metimu lygina rezultatą – 40:40. Į rūbinę Lietuva išsineša minimalią persvarą – 46:45.

Po pirmojo kėlinio: Lietuva – Lenkija 23:19

Pirmuosius Lietuvos rinktinės taškus pelno Jonas Valančiūnas – 2:0. Netrukus dar 3 taškus prideda Arnas Buketvičius – 5:0.

Rezultatyvi rungtynių pradžia – Mantas Kalnietis smeigia dvitaškį ir lietuviai pirmauja 11:7.

Kėlinio pradžioje problemų turėjusi Lenkija nepaleidžia lietuvių – 17:15.

Taškų sąskaitą iš tolimos distancijos atsidaro Eimantas Bendžius – 23:17.

Lietuvos rinktinės gretose per pirmąjį kėlinį daugiausiai taškų – 9 – pelnė Jonas Valančiūnas.