2021.07.03 16:15

Be staigmenų – Dončičiaus ir Tobey vedama Slovėnijos rinktinė žengė į finalą

LRT.lt2021.07.03 16:15

Luka Dončičiaus ir Mike`o Tobey vedama Slovėnijos rinktinė iš savo kelio patraukė Venesuelą ir pirmoji iš Kaune vykstančio olimpinio atrankos turnyro dalyvių žengė į finalą.

Antroje rungtynių dalyje spurtavę slovėnai varžovus iš Pietų Amerikos nugalėjo 98:70 (26:21, 22:20, 23:14, 27:15).

Finale, kuriame tik vienai komandai atiteks bilietas į Tokijo olimpines žaidynes, slovėnai susigrums su Lietuva arba Lenkija.

Venesuelos rinktinė pirmoje rungtynių dalyje bandė kibti į atlapus favoritams, kurie po dviejų kėlinių turėjo sąlyginai nedidelį pranašumą – 48:41.

Antroje pusėje Venesuelos rinktinei jau teko stebėti dideliais žingsniai į priekį bėgančius varžovus, kurie įgijo triuškinančią persvarą ir aukšta nata žengė į finalą.

Į pergalę slovėnus vedė L. Dončičius, per 30 minučių surinkęs 23 taškus, atkovojęs 9 kamuolius ir atlikęs 13 rezultatyvių perdavimų.

M. Tobey tapo rezultatyviausiu ir naudingiausiu rungtynių žaidėju – 27 taškai, 12 atkovotų kamuolių ir 35 naudingumo balai.

Slovėnijos rinktinė: Mike`as Tobey 27 (12 atk. kam., 35 n.b.), Luka Dončičius 23 (9 atk. kam., 13 rez. perd., 33 n.b.), Zoranas Dragičius 12, Edo Muričius 7, Luka Rupnikas, Vlatko Čančaras ir Jaka Blažičius – po 6.

Venesuelos rinktinė: Michaelis Carrera (6 atk. kam.) ir Pedro Chourio (4/13 trit.) – po 16, Davidas Cubillanas 10, Jose Vargasas 9, Windi Graterolis 6 (5 atk. kam.).

Rungtynių eiga:

Po ketvirtojo kėlinio: Slovėnija – Venesuela 98:70 (26:21, 22:20, 23:14, 27:15)

Slovėnijos rinktinės treneris ketvirtąjį kėlinį pradeda be lyderių – M. Tobey ir L. Dončičaus.

Slovėnija smaginasi – Edo Muričius pataiko savo pirmąjį tritaškį ir persvara auga iki 22 taškų (82:60).

Likus žaisti 2 minutėms slovėnai turi triuškinančią persvarą – 92:67.

Po trečiojo kėlinio: Slovėnija – Venesuela 71:55 (26:21, 22:20, 23:14)

Slovėnai trečiąjį kėlinį pradeda spurtu 7:0. Komandas skiria 14 taškų – 55:41.

Sužaidus daugiau nei pusę trečiojo kėlinio Slovėnija pirmauja 62:47. L. Dončičiaus sąskaitoje – 18 taškų.

Po tolimo L. Dončičiaus metimo slovėnai įgyja 20 taškų persvarą – 67:47.

Aidint trečiojo kėlinio pabaigą skelbiančiai sirenai Jaka Blažičius smeigia tritaškį, o slovėnai į ketvirtąjį kėlinį išsineša 16 taškų persvarą – 71:55.

Po antrojo kėlinio: Slovėnija – Venesuela 48:41 (26:21, 22:20)

Venesuelos rinktinei galvos skausmą kelia ne tik L. Dončičius, bet ir Mike`as Tobey, kuris jau yra surinkęs 11 taškų.

Sužaidus pusę antrojo ketvirčio Slovėnija išlaiko kovinę persvarą – 40:30.

„Žalgirio“ arenoje susirinkę žiūrovai kol kas mato dvikovą, kurioje dominuoja puolimas – 44:37 (17 min.).

Ištiksėjus antrojo kėlinio laikui vis dar pirmauja Slovėnija – 48:41. Slovėnų gretose rezultatyviausiai žaidžia M. Tobey (16 tšk.), venesualiečių – Pedro Chourio (10 tšk.).

Po pirmojo kėlinio: Slovėnija – Venesuela 26:21

Rungtynių pradžioje abi komandos daro daug klaidų – 4:2 kol kas pirmauja slovėnai.

Slovėnija po truputį įsivažiuoja – Luka Dončičiaus pradėjo maitinti komandos draugus kamuoliais ir pranašumas auga iki 6 taškų (12:6).

Po pirmųjų 10 minučių Slovėnija pirmauja 26:21. L. Dončičiaus sąskaitoje – 7 taškai ir 4 rez. perdavimai.