Sportas

2021.07.01 12:16

Vandens formulių F2 pasaulio čempionato organizatoriai: tai bus didžiausia šventė Lietuvoje

transliuos LRT PLIUS
LRT.lt2021.07.01 12:16

Liepos 5-6 dienomis Kupiškio mariose vyks vandens formulių F2 pasaulio čempionatas. Į elitines techninio vandens sporto varžybas susirinks 22 geriausi viso pasaulio pilotai. Nuo karantino atlaisvinimo tai bus vienas didžiausių renginių Lietuvoje, tačiau organizatoriai neslepia, kad teko įveikti ne vieną iššūkį.

Kaip pasakoja vienas iš vandens formulių F2 pasaulio čempionato organizatorių kūrybos namų „Elitaz“ vadovas Gediminas Jaunius, renginiui buvo pradėta ruoštis dar prieš pusmetį, todėl iki galo nebuvo aišku, kokia epidemiologinė situacija bus Lietuvoje.

„Tada turėjome žinių, kad liepos 1 d. gali būti atšaukti visi ribojimai. Galvojome, kad Kupiškyje bus leidžiama viskas, kas leidžiama Palangoje, bet mus nustebino sprendimas palikti tam tikrus ribojimus renginiams. Tiesa, buvome pasiruošę ir tokiam scenarijui. Tačiau planas A buvo visai kitoks. Planą B turėjome, išsitraukėme jį iš kišenės ir pagal tą scenarijų veikiame“, – apie šiandienines renginių organizatorių realijas klaba G. Jaunius.

Tikslas – sukurti šventę

Jis pabrėžia, kad pagrindinis tikslas organizuojant vandens formulių F2 pasaulio čempionatą, jog susirinkusieji pasijaustų kaip tikroje šventėje. Todėl čempionato metu nuo 10 val. veiks amatų ir pramogų mugė. Jos metu šventės dalyviai galės iš arti susipažinti su istoriniais amatais bei sudalyvauti nuotaikinguose žaidimuose. Organizatoriai žada, kad veiklų, žaidimų ir ekstremalių pramogų užteks visai šeimai. Vaikai galės džiaugtis jiems skirta atrakcionų zona ir išbandyti mažus sportinius laivus bei juos pavairuoti. F2 dvasią iš labai arti galės pajausti ir suaugę: pramogų erdvėje laukia tikras dvivietis vandens bolidas. Jį vairuos profesionalas, taigi stiprus emocijų užtaisas garantuotas.

Taip pat nemokamo renginio metu susirinkusiųjų laukia dviejų dienų muzikinė programa. Liepos 5 dieną scenoje pasirodys „Sisters on Wire“, grupės 3 Divos atlikėjos Rūta Ščiogoliovaitė, Vaida Genytė ir Aistė Pilvelytė, kurios būtent čia pristatys savo naują singlą. Muzikos fiesta įsibėgės iškart po F2 pasaulio čempionato finalo. Liepos 6 dienos vakarą Kupiškio marių saloje koncertuos Justinas Jarutis, KaYra, Evita Cololo, projekto „Lietuvos balsas“ finalininkai kartu su Džiugu Joneikiu, projekto nugalėtoja Meidė Šlamaitė ir Milėja Stankevičiūtė. Kadangi antroji lenktynių diena sutampa su Mindaugo karūnavimo švente, kaip ir visoje Lietuvoje, 21 valandą čia bus giedamas šalies himnas. Jis skambės ypatingai, nes giesmę atliks sentimentalieji „Broliai Kūjeliai“.

„Tikslas buvo, kad žmonės galėtų patirti maksimalų komfortą. Galėjome rinktis iš dviejų variantų. Pirmasis – susirinkti gali visi, bet turi laikytis atstumų ir negali vykti jokia prekyba maistu ir bei gėrimais. Mano galva, toks variantas yra absoliučiai nešventiškas. Todėl pasirinkome tai, ko visi pasiilgo – tikrą šventę, kur susirinkusieji galvotų tik apie geras emocijas, stebėtų sportininkų pergales ir negalvotų apie draudimus ir kitus karantinus. Siekiame, kad būtų ne tik smagu, bet ir maksimaliai saugu. Todėl renginio lankytojai bus įleidžiami tik su galimybių pasu arba atliktu antigenų testu“, – pasakoja G. Jaunius.

Kviečia nepasilikti paskutinei minutei

Renginyje lankytojų skaičius bus neribojamas, tačiau prie įėjimo reikės pateikti galimybių pasą. Žmonės, kurie dar jo neturi arba negavo vakcinos, į renginį bus įleidžiami su ne anksčiau kaip prieš 48 valandas atliktu antigenų testu. Taip pat prie įėjimo į renginį veiks tyrimų laboratorijos „Antėja“ palapinė, kurioje bus galima atlikti greitąjį testą ir taip patekti į renginį. Svarbu – renginys yra nemokamas, tačiau dėl saugumo lankytojai „Tiketa“ portale turėtų pasirūpinti kvietimu į renginį, kurį reikės parodyti telefone arba atspausdintą.

„Be jokios abejonės vandens formulių F2 pasaulio čempionatas Kupiškio marių saloje bus vienas didžiausių sporto ir pramogų renginių Lietuvoje. Todėl jeigu iki renginio nebus atšauktas galimybių pasas, tai tikrai kviesime visus su juo arba su iš anksto atliktu antigenų testu. Jeigu kažkas jo ir neturės, tai bus galimybė atlikti testą prieš renginį. Bet labai raginame visus to nepasilikti paskutinei minutei, kad nereikėtų stovėti eilėje“, – ragina G. Jaunius.

Norintys liepos 5-6 dienomis stebėti Kupiškio savivaldybės ir „F2 United“ organizuojamas F2 Pasaulio čempionato kovas iš labai arti, jau dabar turėtų įsigyti VIP ložės bilietus internetu. Viso renginio metu vyks pramogų ir amatų mugės visai šeimai, o vakarais vyks žymiausių Lietuvos atlikėjų koncertai. Neturintys galimybės atvykti į Kupiškį pasaulio čempionatą galės stebėti tiesiogiai per LRT PLIUS kanalą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt