Sportas

2016.08.01 23:28

J. Jefimovos ir kitų plaukikų ieškinių svarstymas nukeltas į antradienį

DELFI.lt2016.08.01 23:28

Iki Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių atidarymo liko tik keturios dienos, tačiau aistros dėl Rusijos sportininkų dalyvavimo varžybose Brazilijoje niekaip nenurimsta.

Pirmadienį Rio posėdžiavęs Tarptautinis sporto arbitražo teismas (CAS) nutarė trijų Rusijos plaukikų – Julijos Jefimovos, jos vaikino Nikitos Lobincevo ir Vladimiro Morozovo – ieškinių svarstymą nukelti antradieniui.

Oficiali versija – CAS nori suformuoti bendrą poziciją visų ieškinius pateikusių rusų plaukikų atžvilgiu.

Anksčiau Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė, kad kiekvieno ruso likimas prieš pat žaidynes priklausys nuo specialios trijų žmonių komisijos, o diskvalifikuota plaukikė J. Jefimova padavė apeliaciją Tarptautiniam sporto arbitražo teismui. Taip pat pasielgė ir jos mylimasis N. Lobincevas bei V. Morozovas.

Tikėdamiesi jiems palankaus verdikto rusų plaukikai jau yra nuvykę į Rio, aklimatizuojasi ir vis dar puoselėja planus startuoti olimpiadoje.

Likus kiek mažiau nei savaitei iki žaidynių komitetas priėmė beprecedentį sprendimą – sušaukti išskirtinę trijų žmonių komisiją, nuo kurios ir priklausys rusų sportininkų skaičius Rio de Žaneire.

Rusų likimą nulemsiančią trijulę sudaro Pasaulinės šaudymo federacijos ir IOC medicininės komisijos vadovo pareigas einantis turkas Uguras Erdeneris, IOC atletų komisijos vadovė iš Vokietijos Claudia Bokel ir Tarptautinės šiuolaikinės penkiakovės federacijos viceprezidentas iš Ispanijos Juanas Antonio Samaranchas jaunesnysis, legendinio IOC prezidento sūnus.

Lygiai prieš savaitę IOC nusprendė, kad Rusijos sportininkų likimą nuspręs atskiros tarptautinės federacijos. Būtent tą jos ir darė visą savaitę – pavyzdžiui, tarptautinė plaukimo federacija prie žaidynių neprileido 7-ių kriterijų neatitinkančių rusų plaukikų (nulėmė ankstesnis dopingo skandalų šleifas), tarp kurių ir J. Jefimovos, tarptautinė irklavimo federacija žaidynėse dalyvauti apskritai leido vos 6-iems iš 28-ių rusų. Tačiau dabar kiekvieną iš šių diskvalifikavimo atvejų komisija nagrinės atskirai.

Kol kas žaidynėse leista dalyvauti 252 rusų sportininkams ir tai yra pati mažiausia delegacija per visą žaidynių istoriją nuo 1952-ųjų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt