Sportas

2016.08.02 14:44

Rusijos sunkiaatlečiams uždrausta dalyvauti Rio olimpiadoje

BNS 2016.08.02 14:44

Draudimas visiems Rusijos sunkiaatlečiams dalyvauti Rio de Žaneiro olimpiadoje yra dar vienas smūgis šiai šaliai prieš Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) posėdį, kuris vyks šeštadienį ir kuriame dominuos daugybė dopingo skandalų svarstymas.

Vis daugiau kritiškų pastabų iš sportininkų apie sąlygas Rio olimpiniame kaimelyje taip pat temdo šį didingą sporto renginį, kuris prasidės po savaitės.

Tarptautinė sunkiosios atletikos federacija (IWF) penktadienį uždraudė visai Rusijos sunkiaatlečių komandai – penkiems vyrams ir trims moteris – dalyvauti Rio de Žaneiro olimpiadoje.

Iš 387 Rusijos olimpinio komiteto (ROK) paskelbtos rinktinės narių jau 117 uždrausta dalyvauti olimpiadoje, tarp jų yra ir 67 lengvaatlečiai.

„Rusai smarkiai pakenkė sunkiosios atletikos reputacijai daugelį kartų ir daugeliu lygmenų, todėl taikyta atitinkama sankcija, siekiant išsaugoti šio sporto statusą, – sakoma IWF pranešime. – Norėtume pabrėžti itin šokiruojančią ir nuviliančią statistiką apie Rusijos sunkiaatlečius“.

ROK buvo atrinkusi penkis sunkiaatlečius vyrus (Olegą Čeną, Adamą Maligovą, Ruslaną Albegovą, Davidą Bedžanianą ir Artiomą Okulovą), taip pat tris sunkiaatletes (Tatjaną Kaširiną, Timą Turijevą ir Anastasiją Romanovą).

A. Okulovas iškovojo pasaulio čempiono titulą per 2012-ųjų Londono olimpiadą, o R. Albegovas pelnė bronzą, T. Kaširina parsivežė namo sidabro medalį.

Rusijos olimpinis komitetas jau anksčiau atšaukė T. Kaširinos ir A. Romanovos nominacijos į Rio de Žaneirą dėl antidopingo taisyklių pažeidimų, sakoma IWF pranešime.

Keturi kiti sportininkai buvo įvardyti sporto pasaulį sukrėtusioje Richardo McLareno ataskaitoje apie valstybės palaikomą dopingo vartojimą Rusijoje.

TOK sulaukė griežtos kritikos, kad neuždraudė visiems Rusijos sportininkams dalyvauti olimpiadoje, kai buvo paskelbta nepriklausoma ataskaita apie valstybės mastu slepiamą dopingo vartojimą per 2014 metų žiemos olimpines žaidynes Sočyje.

TOK vykdomasis komitetas šeštadienį ir sekmadienį svarstys šią krizę, o viso TOK posėdis numatytas pirmadienį.

Pranešimą šeštadienį darys Pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) prezidentas Craigas Reedie, kuris yra ir TOK viceprezidentas.

Būtent C. Reedie labiausiai reikalavo, kad būtų uždrausta Rio olimpiadoje dalyvauti visiems Rusijos sportininkams.