Sportas

2021.06.28 14:45

Maskoliūno sprendimas dėl Sedekerskio – paaiškinamas, tačiau gerokai nustebinęs ėjimas

Rokas Suslavičius, LRT.lt2021.06.28 14:45

Sekmadienį vakare Lietuvos krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Darius Maskoliūnas sudėliojo galutinį sąrašą žaidėjų, kurie dalyvaus olimpiniame atrankos turnyre Kaune.

50-mečio rinktinės stratego sprendimai sukėlė audringą diskusiją dėl žaidėjų pasirinkimo. Daugelis nacionalinės komandos sirgalių garsiai kalbėjo apie tai, kad Tadas Sedekerskis gali turėti labai svarbų vaidmenį gynyboje stabdant Luką Dončičių potencialioje dvikovoje su Slovėnijos rinktine.

Bet D. Maskoliūnas buvo kitokios nuomonės – T. Sedekerskiui atrankos kovas teks stebėti iš šono. Kartu su Vitorijos „Baskonia“ žaidėju rinktinės stovyklą paliko ir Regimantas Miniotas.

LRT.lt kalbintas krepšinio ekspertas Mindaugas Brazys buvo kiek nustebęs dėl tokio sprendimo, tačiau patikino, kad rinktinės treneris kur kas geriau mato visą vaizdą, nei gali atrodyti stebint iš šono.

„Žiūrint iš šono, nustebino. Galbūt būnant viduje toks sprendimas ir nestebintų, nes reikia matyti treniruotes, ko treneris nori. Gyčio Masiulio pasilikimas man atrodo ganėtinai logiškas, nes negali pasilikti su dviem penktos pozicijos žaidėjais, ypač jei vienam atsitiktų bėda. Čia kaip ir viskas gerai.

Galbūt gynėjų grandyje nereikia tiek žaidėjų. Tiesa, matėme, kad rinktinėje Rokas Giedraitis buvo kažkiek naudojamas trečioje pozicijoje. Turbūt negalime sakyti, kad turėsime griežtai šešis žaidėjus į pirmas dvi pozicijas ir šešis į likusias tris“, – kalbėjo M. Brazys.

Sekmadienį Lietuvos krepšinio federacijos atsiųstame pranešime D. Maskoliūnas sprendimą dėl T. Sedekerskio motyvavo tuo, kad žaidėjui kilo bėdų prisitaikant prie gynybos schemų.

„Dėl Tado – jam kažkaip labai sunkiai sekėsi prie tų gynybinių schemų prisitaikyti. Nežinau, paprasčiausiai mes jo nematėme šioje pozicijoje. Šiuo metu jis puolime nėra tas, kuris galėtų mums daug padėti“, – pranešime buvo cituojamas D. Maskoliūnas.

Toks motyvas dar labiau suglumino šalies krepšinio sirgalius, tad socialinėje erdvėje jų komentarai liejosi šimtais. Juolab kad T. Sedekerskis šį sezoną Eurolygoje buvo labiausiai vertinamas būtent dėl puikios gynybos, klubo „Baskonia“ treneris Duško Ivanovičius nevengė varžovų lyderių patikėti lietuvio priežiūrai.

Visas draugiškas rinktinės rungtynes stebėjęs M. Brazys įžvelgė T. Sedekerskio pliusų gynyboje, todėl nemanė, kad krepšininkas bus paliktas už dvyliktuko ribų.

„Pranešta, kad žaidėjas neįsipaišo į gynybines schemas, tačiau individualiomis pastangomis, tais duomenimis, kuriuos turi, T. Sedekerskis draugiškose rungtynėse labai gerai atrodė. Nuo „Neptūno“ laikų jis yra pridėjęs nemažai greičio, atletiškumo, tas jo rankų ilgis yra didelis pranašumas, ir man pasirodė, kad jis buvo tas žaidėjas, kuris stengiasi, padėdamas kitiems neblogai atrodo.

Tadas „Baskonios“ klube būtent dėl gynybos užsitarnavo minutes Eurolygoje, o dabar išeina taip, kad ta pati gynyba pakišo jam koją išsilaikyti sudėtyje.

Atrodo, kad treneris matė kažką kitą, nors aš tikrai maniau, jog T. Sedekerskis bus paliktas. Maniau, pasirinkimas vyks tarp G. Masiulio, R. Minioto ir galbūt Tomos Dimšos ar vienu metu net Arno Butkevičiaus, nes draugiškose rungtynėse jis buvo paliktas kažkiek daugiau šone. Atrodo, kad Arnas gali turėti konkrečią funkciją gintis nuo L. Dončičiaus. Tam reikalingas mažesnis žmogus, o jie Tadą matė ketvirtoje pozicijoje, su kuria Lukos dengti nenorėjo. Manau, turbūt panašiai ir dėliojo sudėtį“, – sakė M. Brazys.

Lietuvos rinktinė pakeliui į olimpinį atrankos turnyrą sužaidė trejas draugiškas rungtynes – du kartus įveikė Dominikos Respubliką ir kartą nugalėjo Rusijos komandą. Anot M. Brazio, per šiuos susitikimus aikštėje buvo galima išmėginti skirtingas gynybos sistemas. Regis, prisitaikymas prie jų galėjo pakišti koją T. Sedekerskiui.

„Vos ne visose dvikovose jie bandė skirtingas gynybos sistemas. Manau, ieškojo, kuri geriausiai veikia, ir galbūt tarp tų sistemų Tadui prisitaikyti nebuvo lengva. Bet, matote, čia toks daugiau spėliojimas iš kavos tirščių, žiūrint iš šono. Norint daryti detalesnes išvadas, reikia būti arčiau rinktinės. Tačiau faktas, kad draugiškose rungtynėse bandė skirtingus gynybos variantus.

Apskritai rinktinė draugiškuose susitikimuose atrodė taip, kaip atrodė varžovai. Reikia pripažinti, kad rimto pasipriešinimo nebuvo. Vis dėlto matėsi, kad žaidėjai dar sunkiai atrodė iš taktinės pusės. Bandoma susižaisti, eksperimentuojama, bet čia normalu pasirengimo laikotarpiu.

Manau, ir pirmi varžovai atrankos turnyre nebus stipresni, nei buvo draugiškose rungtynėse. Žinoma, stipresnis varžovas pasiruošime būtų nepamaišęs, bet greičiausiai buvo sunku surasti tokį atvykti žaisti į Kauną“, – svarstė M. Brazys.

Lietuvos rinktinės sudėtis:

Gynėjai: Mantas Kalnietis, Rokas Jokubaitis, Lukas Lekavičius, Marius Grigonis, Rokas Giedraitis, Tomas Dimša;

Puolėjai: Mindaugas Kuzminskas, Arnas Butkevičius, Eimantas Bendžius, Gytis Masiulis;

Vidurio puolėjai: Jonas Valančiūnas, Domantas Sabonis.

Olimpinis atrankos turnyras Kaune prasidės antradienį. Lietuviai pirmame mače susikaus su Venesuelos krepšininkais, o dvikova prasidės 19 val. 30 min. Antrosios grupių etapo rungtynės, kuriose mūsiškiams kelią pastoti mėgins Pietų Korėjos rinktinė, bus žaidžiamos ketvirtadienį, liepos 1 d., 19 val. 30 min.

B grupėje dėl patekimo į pusfinalį kovos Slovėnijos, Lenkijos ir Angolos nacionalinės komandos.

Atrankos turnyro pusfinaliai vyks liepos 3 dieną, o finalas numatytas liepos 4-ąją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt